Samsung NP300E5C-A0ATR BIOS açılmıyor

yilmazz6

Centipat
  • Windows 8.1 Pro 64X
  • Samsung
  • HD Graphics 3000
  • Phonix BIOS SC-T v2.2 P02RAP
  • BIOS tarihi: 21.08.2012
  • Seri no: 123490EN400015
  • Model: NP300E5C-A0ATR
Tüm driverlarım güncel. Doğru tuşa basıyorum eminim basmadığım tuş kalmadı. Format atmadan önce de bu sorun vardı.
Bana bu konuda yardımcı olur musunuz? Teşekkürler.

Dosya Ekleri

• d8d7028f-9b79-42ee-b0d8-4223f0c7c59c.jpg
    d8d7028f-9b79-42ee-b0d8-4223f0c7c59c.jpg
    91,2 KB · Görüntüleme: 74
CPU-Z'den bakacaksınız GPU-Z'den değil. Bu arada aşağıda yazdıklarımı deneyin.

Öncelikle F2 tuşunzun çalışıp çalışmadığından emin olun. Windows ortamında test edebilirsiniz. Eğer F2 tuşu çalışmıyorsa USB'den harici bir klavye takıp F2 tuşu ile BIOS'a girmeyi deneyin. BIOS'unuzun UEFI desteği var mı emin olun. 2012 yılına ait olduğu için düşükte olsa UEFI desteği olmama ihtimali var. UEFI desteği varsa Ayarları>Güncelleştirme ve Güvenlik>Kurtarma>Gelişmiş başlangıç>Şimdi yeniden başlat seçeneğine tıklayıp PC'nizi yeniden başlatın. Karşınıza gelen ekranda Sorun Gider>Gelişmiş seçenekler>UEFI Donanım Yazılım Ayarları>Yeniden Başlat seçeneğini seçin. PC'niz yeniden başladıktan sonra BIOS ekranını kendi açacaktır.

Hayır yok öyle yapmayı denedim peki bu desteği sağlayabilirmiyiz kendimiz. SW Update - Google Drive

Öncelikle F2 tuşunzun çalışıp çalışmadığından emin olun. Windows ortamında test edebilirsiniz. Eğer F2 tuşu çalışmıyorsa USB'den harici bir klavye takıp F2 tuşu ile BIOS'a girmeyi deneyin. BIOS'unuzun UEFI desteği var mı emin olun. 2012 yılına ait olduğu için düşükte olsa UEFI desteği olmama ihtimali var. UEFI desteği varsa Ayarları>Güncelleştirme ve Güvenlik>Kurtarma>Gelişmiş başlangıç>Şimdi yeniden başlat seçeneğine tıklayıp PC'nizi yeniden başlatın. Karşınıza gelen ekranda Sorun Gider>Gelişmiş seçenekler>UEFI Donanım Yazılım Ayarları>Yeniden Başlat seçeneğini seçin. PC'niz yeniden başladıktan sonra BIOS ekranını kendi açacaktır.
Daha önce denedim desteklemiyor peki bunu kendimiz sağlayabilirmiyiz? SW Update - Google Drive

Dosya Ekleri

• 21b01031-4859-4b19-9dfb-839f8b4922be.jpg
    21b01031-4859-4b19-9dfb-839f8b4922be.jpg
    112,8 KB · Görüntüleme: 39
Son düzenleme:

Sizin dediklerinizi yaptım desteklemiyor ve defalarca f2 f4 f10 f11 f12 del+ ve f+ tuşlarınıda f2 tuşu çalışıyor denedim Sana attığım cpu-z ss'i ve link doğrumu?

CPU-Z görseli doğru.
CPU-Z görseli doğru.
Linkleri görmemişim. Yeni fark ettim. Fakat gönderdiğiniz linklerden BIOS güncellemesi çıkmadı. Bende kendi BIOS'umu sizin BIOS'unuzmuş gibi gösterip BIOS güncellemenizi indirmeyi başardım. Dosyayı indirin ve üzerinde sağ tuş yapıp yönetici olarak çalıştırın.

P02RAP.PNG

Sizin dediklerinizi yaptım desteklemiyor ve defalarca f2 f4 f10 f11 f12 del+ ve f+ tuşlarınıda f2 tuşu çalışıyor denedim Sana attığım cpu-z ss'i ve link doğrumu?
Gönderdiğim BIOS'u denediniz mi? Sonuç nedir?

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı