Samsung NP300E5X-A02TR Celeron B820 RAM Yükseltme

lethaldoze

Kilopat
Merhaba arkadaşlar;
SAMSUNG - Samsung NP300E5X-A02TR Celeron B820 2GB 320GB 15.6" FreeDos - Ürün Detayı - Sanalmarketim.com - Internetten Güvenli Hızlı Alışveriş
Laptop'um var. Yaklaşık 2 ay önce almıştım.
Üzerinde 2 GB DDR3 1333 MHZ Ram var.
İnternette gezerken fazla sekme açtığımda kasılmalar, donmalar oluyor.
Birde Call Of The Duty 4 oyununu ayarlar en kısıkta rahatlıkla oynuyorum.
Sormak istediğim;

1. Bu Laptop'ta tek Ram slotu mu vardır, yoksa çift slot mu vardır.
  2. Eğer çift slot varsa, ben boş olan slota 4gb daha Ram takmak istiyorum. Performansı biraz daha iyi olur diye düşünüyorum.
  3. Garanti sorun olurmu Ram takınca, ben kolay takabilirmiyim?

Bu Ram nasıldır örneğin;
VATAN COMPUTER - CORSAIR - 4GB Value DDR3 1333MHz CL9 Tek Mod
Kısaca Ram yükseltmek için nasıl bir yol izleyebilirim?

1. Çift slot vardır. Emin olmak için CPU-Z çalıştırın ve bize SPD ve bellek bölümünden ekran görüntüleri atın (imgur.com'a yükleyin)
2. 4 GB daha takmayın. var olan RAM'i söküp 2 x 2 GB takın yoksa uyum sorunu olabilir.
3. Çok kolay takarsınız ve garanti sorunu da olmaz. Hırpalamayın yeter.

2 gb içinde olanın aynısından yani, 1333mhz cl9 2gb daha alsam uyumsuzluk sorunu yinemi olur. 4 gb dan fazlası bu sisteme çok bir şey katmaz, toplam da 4GB ile 6GB arası fark hisstmez miyim?

Evdeki masaüstü bilgisayarım da;
1 adet DDR2 2GB Kingston 800 Mhz
1 adet DDR2 1GB Kingston 533 Mhz
2 adet DDR2 512 MB 533 Mhz

Bir ara 2 adet 512mb olan Ram'leri çıkardım uyuşmuyodur diye ama çıkarınca performans düşüyordu. DDR3'temi fark ediyor bu uyumluluk sorunları.

Dediğiniz siteden çözemedim resim koyma işini. Bildiğim yerden attım.

Bu resimde Slot#1- Slot#2 ve Slot#4 boş gözüküyor.

adszes.jpg

Buda Memory bölümünden de bi kare.

adsz2qp.jpg

Ram önerebilir misiniz bu resimlere bakarak.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi 4 slotmu varmış benim laptop ta, ben tam anlamadım. Ben 4GB daha Ram alır, meseleyi çözerim zannediyordum. Uyumluluk sorunu sıkıntı olacak galiba.

2 slot vardır cihazınızda.

Anladım, teşekkür ederim.
Yalnız nasıl bir yol izleyeceğimi çözemedim hala, şimdi 4 GB alırsam uyum sorunu olma ihtimali var. 2 - 2 yapmam gerekiyor fakat 1 tane 2GB'mı alıcam, yoksa 2 tane 2GB'mı alıcam. Birde 2*2 GB'mı daha performanslı olur yoksa 2GB+4GB'mı daha performanslı olur.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı