Çözüldü Samsung NP350E7C Mac OS X Mavericks kurulumu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Yunus

Hectopat
Makaleler
3
Daha fazla  
Arkadaşlar öncelikle Mac OS X Mavericks bilgisayarımda çalışacak mı diye merak ettim. Bugün ise birkaç deneme yaptım. Laptopta Clover bootloder ekranına kadar geliyorum fakat kayan yazılar geçtikten sonra ekran kararıyor, ve sistem öylece kalıyor. Yaklaşık 15 dakika kadar bekledim. Ama ekran gelmedi. Bunu nasıl çözerim ?

Bu konudaki imajı USB ye yazdırdım.
https://www.technopat.net/forum/mac-os-x/41030-mac-os-x-mavericks-10-9-1-raw-imaji.html

Laptop şu: SAMSUNG NP350E7C-S01TR -i5 3230M 2.60 Ghz, AMD HD7670M, 8 GB, 500 GB, 1600x900 17.3''
Bilgisayarımda Windows 8 64 Bit işletim sistemi var. Ben de bunun yanına Mac OS X Mavericks kurmaya çalışıyorum.

AHCI modu etkin, Secure Boot devredışı ve UEFI OS seçili. Fast Bios moduda devre dışı.

PkVCZnR.jpg

OS Mode Selection sekmesinde UEFI OS, CSM OS, UEFI and Legacy OS seçenekleri de mevcut. (Lazım olabilir diye belirtmek istedim)

TMJXHvK.jpg

Forumdaki videoları izledim ama çözüm olmadı.

Acaba nerede yanlış yapıyorum ? Kayan yazılar takılı kalmıyor, hızlıca geçip ekran kararıyor.

Kuruluma geçebilmem için hangi komutları kullanmam gerekiyor?

- - - Güncellendi - - -

- - - Güncellendi - - -

Arkadaşlar bugün birkaç deneme daha yaptım. BootCacheControl: Unable to open /var/db/BootCache.playlist: 2 No such file or directory kısmında takılıyor. Sonra devam ediyor.

Bir de Chameleon Bootloader' a geçemiyorum.

Bir de video çektim sorunları daha net görebilelim diye. Buyrun:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Son düzenleyen: Moderatör:
Samsung Pc de bende aynı hatayı alıyordum.O hatayı şu şekilde geçtim ;

Resimde gördüğüniz gibi Options-->"Graphic Injector Menu" ye gelip orda Intel HD 4000 inin altındaki "Fake Id" yi 0x01660004 yazmanız olacaktır.Benim ekran çözünürlüğüm 1366*780 olduğu için ben 01660003 yazdım siz 01660004 yazıcaksınız.Ben bu şekilde geçtim.Umarım sizede faydası olur.

@recex18
Teşekkürler Mac' i kurdum sisteme. Sadece kablosuz ağ kartı ve ses çalışmıyor. Bir de Mac pil durumunu %0 olarak gösteriyor.
Ağ Kartım Qualcomm AR9485WB-EG. Ses yongası ise Realtek ALC259. Kext bulup ilgili programla halledebilirim sanırım.

Harici ekran kartım için hiç umut yok mudur ? Kext buldum ama.
Bir de HD4000 5 MB görünüyor. Sanırım Mac onu da tanımıyor.

Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi » Technopat Bu rehberdeki kurulumdan sonraki işlemleri de yapmaya çalışıyorum fakat komut kaydolmadığından dolayı devam edemiyorum. Sürekli komutu girmem mi gerekiyor ?
Açılışta girdiğimiz o komutu nasıl kaydedebiliriz ? Karşıma sürekli eski haline dönmüş bir şekilde çıkıyor. Girdiğim komut sadece o an açacağım oturum için girilmiş oluyor yani.

- - - Güncellendi - - -

Tamamdır bu sorunu da aştım. Şu an için sorun ses ve internet. Videodaki VoodoHDA 2.8.4 kext leri Multibeast' te yüklesem de elle atsam da yine videodaki hatayı alıyorum. Buna da yarın daha detaylı bakacağım.
HD 4000 'i de kurdum şuanda 64 MB görünüyor. Bir de WİFİ yok. Forumda dolaştım kablosuz ağ kartımın Mac için uygun olmadığını öğrendim. Bunun için de USB adaptör almak gerekiyor.
Teşekkürler her şey için.

Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı