Samsung NP350V5C Notebook Arızası

gutla

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba,
Samsung NP350V5C notebook'umun BIOS'unda boot menü gözükmediğinden bende BIOS pili ile ilgili olduğunu düşündüm ve havya ile CMOS sökülemeyen pili söktüm, olmadığını farketsin resetlesin diye. Power tuşuna bastım ve 5 saniye sonra power tuşuna basılı tutup kapattım (Ani elektrik kesilmesi gibi) fakat pili lehimledikten sonra açmaya kalktığım anda sadece şarj ışığı yanıyor ve Power'a bastığımda mavi ışık 6-7 saniye yanıyor ve kendiliğinden sönüyor. BIOS'un açılışta bilgisayarı taradığı o ses çıkmıyor. Fan çalışmıyor. Ekrana hiç görüntü gelmiyor. Acaba sorun ne olabilir? BIOS pilini ölçü aletiyle ölçtüm voltaj var. Acaba BIOS çipi mi yandı ya da çöktü ben aniden kapatınca. Ya da anakart mı arızalandı? Belki gözden kaçırdığım bir şey vardır diye sormak istedim. Farklı forumlarda flash içine BIOS atıp belirli tuşlara basarak boot etme gibi konular okudum ama olmadı. Şimdiden ilginiz için teşekkürler...

Son düzenleyen: Moderatör:
Doğru bağladım dediğinizide denemiştim. Olmadı.

Öncelikle cevap veren herkese teşekkür ederim. Sorunumu çözdüm. Bios çökmemiş silinmemiş ve ilk sürümüne dönmemiş. Ben son çare olarak bios pilini tekrar söktüm ve 2 ucu kısa devre ettim ve bilgisayarı bir daha açmadım. Yaklaşık 1 hafta öyle bekledim. Sonra bugün tekrar lehimledim ve açmadan pilini takmadan önce birçok video seyretmiştim, 30 saniye boyunca fiş ve pil takılı olmadan power tuşuna basılı tutarsanız notebook statik elektriği atarmış. Dediğini yaptım ve sonra fişe taktım notebook u ve açıldı :) Zaten şarj ışığı yanıyordu eskiden de fakat dediğim gibi mavi ışık yanıyordu 6-7 saniye ondan sonra sönüyordu ne fan ne harddiskten ses geliyordu. Böylelikle sorunumu halletmiş oldum ve servistende kurtulmuş oldum. :)

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı