Samsung NP350V5C-S0Jtr'de mavi ekran hatası

Cubetron

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba,

Samsung NP350V5C-S0jtr bilgisayara sahibim. Son 3 gündür mavi ekran hatası alıyorum. Windows'u yeniden kurdum ama yine aynı sorunla karşılaşıyorum.

Sanırım ekran kartı ile alakalı bir sorun alıyorum diye düşünüyorum. Çünkü mavi ekran hatası alacak gibi bilgisayar donduğunda siyah ekrana dönebiliyor bazen mavi ekran verme yerine ve o sırada AMD ekran kartı ile alakalı bir uyarı mesajı çıkıyor.

Minidup dosyasınına buradan veya buradan ulaşabilirsiniz.
En son bugün AMD Radeon HD7670 ekran kartını aygıt yöneticisinden sildim ve şu anda yaklaşık 30 dakikadır mavi ekran hatası vermedi. Ama yine verecek diye bilgisayara güvenmeden kullanıyorum.

Ek bilgi - bilgisayarın HDD alanında Samsung 860 Evo MZ-76E250BW SSD takılı - HDD'yi ise Caddy ile CD-ROM alanına bağladım. Windows SSD'de kurulu.

Son düzenleme:
Dosyayı indiremiyorum, hata veriyor. Tekrardan yüklemeyi deneyin. Olmazsa başka bir paylaşım servisinden de atabilirsiniz.

Düzenleme: Şimdi oldu, inceliyorum. Çok fazla dosya var, en güncel beşini inceleyip çözüm önerilerini yazacağım, sonra diğerlerini ekleyeceğim.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Windows sürümünüz oldukça eski, son sürüme güncelleyin. Ve belleklere test yapın.

Son düzenleme:
Dosyayı indiremiyorum, hata veriyor. Tekrardan yüklemeyi deneyin. Olmazsa başka bir paylaşım servisinden de atabilirsiniz.

Düzenleme: Şimdi oldu, inceliyorum. Çok fazla dosya var, en güncel beşini inceleyip çözüm önerilerini yazacağım, sonra diğerlerini ekleyeceğim.

-------------------------------------------------------------------------------------------

Windows sürümünüz oldukça eski, son sürüme güncelleyin. Ve belleklere test yapın.
Google Drive linkini kaldırıp 2 farklı yeni link ekledim.

31 adet minidump dosyası bulunuyor, hepsine baktım. 1 tanesi hariç hepsinde bariz bir bellek hatası görünüyor. Birisinde ekran kartından şüpheleniyorum. Tavsiyemin son hali şudur:

Önce Windows'u en güncel sürüme yükseltin. Sonra ekran kartınızın sitesinden en güncel sürücülerin kurulu olduğuna emin olun. Son olarak da Memtest yapın.

Hoş, 30 adet bellek hatasından sonra Memtest RAM'lere temiz dese bile değişmeli. Dediklerimi yapın, sonuçları bekliyorum.

Yeni konular

Geri
Yukarı