Samsung np350v5c-s0ktr ekran kartı sorunu

eXphovia

Kilopat
Daha fazla  
Öncelikle iyi forumlar.

Daha önce her yerde araştırmama rağmen kesin bir çözüm bulamadığım sorunuma yeniden bir çözüm arayışı içine girdim. Sorunum en başından beri AMD 7670m kartımı kullanamamam bunun yanı sıra istemesemde İntel HD4000 ekran kartının aktif olması en büyük sorunum. Son olarak Cod:AW oyununu oynamak için girip ayarlardan AMD ekran kartımı seçtiğimde hata ile karşılaştım. Onun harici diğer oyunlarda ise en düşük ayar ve en yüksek ayar arasındaki FPS'im sabit değişmemekte. Fotoğraflar ektedir.
Screenshot_1.png
Screenshot_2.png
Screenshot_3.png
i6^cimgpsh_orig.png

@Recep Baltaş

Bu ekranlarda bilgisayarınızdaki ilk ekran kartı olan HD 4000 gözükür zaten. Bu çok normal. Oyuna sağ tıklayıp yüksek performanslı GPU'yu seçmelisiniz. Eğer seçilmiyorsa AMD denetim masasından yapmalısınız. Oyunlarda düşük FPS aldığınızı söylemişsiniz. Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda ve kaç FPS civarında dolaşıyorsunuz? Oyun orijinal mi?

Bu ekranlarda bilgisayarınızdaki ilk ekran kartı olan HD 4000 gözükür zaten. Bu çok normal. Oyuna sağ tıklayıp yüksek performanslı GPU'yu seçmelisiniz. Eğer seçilmiyorsa AMD denetim masasından yapmalısınız. Oyunlarda düşük FPS aldığınızı söylemişsiniz. Hangi oyunlarda, hangi ayarlarda ve kaç FPS civarında dolaşıyorsunuz? Oyun orijinal mi?
1- League Of Legends oyununda 100-150 FPS
2- Counter Strike : Global ofensive oyununda 60-80 "en düşük ayarlarda"
3- Euro Truk Simulator 2 oyununda default ayarlarda 35-40
4- Call of Duty : Advanced Warfare oyununda düşük ayarlarda 30-40

Ek olarak değiştirilebilir grafikler menüsünde bütün oyunlar atanmamış şeklinde mevcut herhangi bi seçenek atadığımda fps sıkıntısı yaşıyorum bunlardan örnek olarak Cs:Go oyununda yüksek performans seçince 100 fps alıyorum fakat oyun aşırı derece kasıyor, COD oyununda iste güç kaynağına dayalı seçeneğinde bazen 55 fps yi görmekteyim diğer oyunları güç kaynağı seçeneğine alınca FPS düşüşü yaşıyorum. Son olarak oyunlarım orjinal.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı