Samsung NP350V5C-SOKTR Takılma ve Yavaşlama Sorunu

MilosKrasicTR

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar;

Samsung NP350V5C-S0KTR model dizüstü bilgisayarımda son 2-3 gündür aniden takılma ve yavaşlama sorunu mevcut. Bilgisayarım takıldığı zaman ne mouse hareket ediyor ne de klavyeden komut verebiliyorum, kapatıp açmak mecburiyetinde kalıyorum.
Kapatıp açtığımda ise; mavi ekranda "Kişisel bilgisayarınız bir sorunla karşılaştı ve yeniden başlatılması gerekiyor. Şu anda bazı hata bilgileri toplanıyor, bu işlemden sonra yeniden başlatılacak" uyarısı alıyorum.

Bir de bu hatayı almaya başladım.

3.jpg

Acaba sorunum donanımsal mı yoksa yazılımsal bir sorun mu? Değerli cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.

D.N. : Bilgisayarımı ilk açtığımda Aida64 programına göre CPU sıcaklığı 78-80 civarında seyrediyor. İnternette olduğum zamanlarda ise 85-90 civarlarında oluyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun donanımsal internete girmekle bu kadar ısınmaz laptop. Aşırı ısınmadan ekran kartı zarar görmüş olabilir. Bence fan temizliği ve termal macun yenilemesi yap.

Sorunum hala devam etmekte. Format attım fakat sorun hala çözülmedi.

Söylemeden geçemeyeceğim, forum moderatörleri aşırı derecede egoist. Engellemekten başka bir şeye yardımcı oldukları da yok. Varsa yoksa engel... Neyse bu da muhtemelen son mesajım olacaktır. Umarım bu eleştirileri kaldırabilecek olgunluktadırlar :)

Dip not olarak; Görev Yöneticisini açtığımda Disk kullanımı %99-%100 olarak görünüyor. Sorun bundan da kaynaklı olabilir diye düşünüyorum.

Bugün fan temizliği ve termal macun yenilenmesi işlemini de yaptırdım. Takılma donma sorunu yok gibi şu ana kadar fakat Disk Kullanımı %90-100 seviyesinde seyrediyor.

Dip not2 : Sorunun CPU ve DİSK kullanımından kaynaklandığı kanısındayım. Isınma sorunu da çözülmüş durumda fan temizliği ve termal macun değiştirilmesi sonucunda. Forumda bir çok yöntemi denedim ama görev yöneticisinde disk %100 olarak görülmektedir. Yardımlarınızı bekliyorum

2. kez format atıyorum şu an. Disk kullanımı %90-100 sorunu ve görüntü sürücüsü yanıt vermeyi kesti hataları devam etmektedir. Lütfen yardım edin, çıldırmak üzereyim.

Arkadaşlar fikri olan yardımcı olabilecek kimse yok mu?

Eleştirine kessinlikle katiliyorum aşırı bir egoistlik bende görüyorum(istisnalar var) Insallah sorunun cozulur bisi oneremicem :)

Eleştirine kessinlikle katiliyorum aşırı bir egoistlik bende görüyorum(istisnalar var) Insallah sorunun cozulur bisi oneremicem :)
Bu eleştirilere katılmayan var mı ki hocam? Elimden geldiğince yazım kurallarına ve forum kurallarına dikkat etmeye çalışıyorum. Çözemediğim, araştırıp yapamadığım bir konu olduğunda konu açıyorum, konu açar açmaz engel yiyorum. Şu olaydan sonra 5 gün engel yedim artık canıma tak etti, belli ki çözülmesi gereken bir problem var önce bir uyarı ver tekrarlarsam bas engeli bir daha giremeyim foruma.

Bu arada sorun windows 8.1'e geçince düzeldi.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı