Samsung NP350V5C-T01TR Hakkındaki Düşünceleriniz ?

Dağhan

Hectopat
Yer
Mersin
İyi günler. Bu notebook teknosada turuncu indirimle 1449TL. Sizce oyun fanatiği olmayıp arada oynayan birisi için nasıl bir bilgisayar ? Sanırım ekran kartı GT540M ve 630M'den daha iyi.

Teknosa Alışveriş Sitesi - Herkes İçin Teknoloji

Bununla Lenovo Z580 arasında kalmıştık. Sizlerin de yorumunu alayım dedim.

Bu da Lenovo;

VATAN COMPUTER - LENOVO - Z580 CORE İ5 3210M-2.50GHZ-6GB DDR3-500GB-15.6"-DVDRW-2GB GT630M-BT-W7BAS - Notebook

Lenovo'ya karar verirsem %25 indirimde iken alacağım 1400e falan düşüyor.

Teşekkürler şimdiden.

Edit: Bütçe max. 1500TL.

Sabahtan akşama kadar oyun oynamam ama yeni çıkan oyunları denemek isterim ve günde 1-2 saat Skyrimi NFS Run gibi oyunlar oynarım. Battlefield 3 türü oyunlardan pek hoşlanmıyorum bir hevesle oynamak istersem de bütün ayarların high olmasına gerek yok.
Film izlerim genelde bir de internet falan. Anlattığım ölçüde de oyun. Bunlara göre değerlendirirseniz sevinirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şimdi iki Notebook da hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Ekran kartları birisinin GT630M, diğerinin ise HD 7730M.

Şimdi senin kişisel tercihin nedir, oyun oynamak içinmi istiyorsun? Ekranının büyük olması senin için ne kadar önemli? Çünkü kişisel tercihe göre daha iyi Notebook veya Ultrabooklar mevcut piyasada.

Eğer oyun oynamayacaksan süper, ince, hafif, Kolay taşınılabilir. Ultrabook satın alabilirsin. Fakat bütçeyi biraz aşar.

Haklısınız detayları atlamışım. Ekran boyutu olarak 15.6" yeterli. Full HD istemiyorum yani olmasına gerek yok. Oyun konusuna gelince sabahtan akşama kadar oyun oynamam ama yeni çıkan oyunları denemek isterim ya da günde 1-2 saat Skyrim, NFS Run gibi oyunlar oynarım (Battlefield 3 gibi oyunlardan pek hoşlanmıyorum bir hevesle oynamak istersem de bütün ayarların high olmasına gerek yok). Notebookcheck sitesindeki game performance karşılaştırmasında 7730M'in diğer iki karta göre daha iyi FPS değerleri verdiği görülüyor ancak ne kadar doğru onu bilmiyorum.
Bütçenin de max. 1500TL olduğunu belirteyim.
Teşekkürler ilk mesajı da editledim.

Bir NFS gibi oyunları oynamak için her iki sistemde fazlası ile iyidir. Fakat bu durumda birlgisayarda işlemcinin önemine bakacaksın.

Yazdığın sistemler çok güzel. Bu durumda üsttekini alacaksın, alttaki zaten 1700 TL.

Şimdi iki Notebook da hemen hemen aynı özellikleri taşıyor. Ekran kartları birisinin GT630M, diğerinin ise HD 7730M.

Şimdi senin kişisel tercihin nedir, oyun oynamak içinmi istiyorsun? Ekranının büyük olması senin için ne kadar önemli? Çünkü kişisel tercihe göre daha iyi Notebook veya Ultrabooklar mevcut piyasada.

Eğer oyun oynamayacaksan süper, ince, hafif, Kolay taşınılabilir. Ultrabook satın alabilirsin. Fakat bütçeyi biraz aşar.

Ultrabook'lar ince ve hafif ama soğutması hakkında ne söyleyebilirsin? Özellikle oyun oynarken.

Yorumunuz için teşekkürler. O laptop gerçekten çok iyi ama bütçeyi aşıyor işte. Neyse Samsung'u takip ediyorum. Şimdilik ısınma konusunda ve hakkında daha fazla olumlu yorum görürsem alabilirim. Ekran kartı cezbediyor açıkçası.

Samsung dizüstü bilgisayarlar çok fazla ısınma yapmıyorlar. Çevremde kullanan arkadaşlarım var. Ama bir dizüstü bilgisayarının ısınmasının en önemli sebebi bildiğiniz üzere toz kaynaklı oluyor. Fan çıkışları daha küçük olan HP dizüstü bilgisayarları haricinde bütçenize denk olan diğer markaları tercih etmenizi öneririm.

Uyarı! Bu konu 12 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı