Samsung NP3530EA-S05TR İçin Windows Sürümü Önerisi

SSD taksan bile görsel arayüz yavaşmı çalışır? Hocam kullanıcıları yanlış yönlendirmeyin. Çeşit çeşit bilgisayarlara SSD taktım ve birinde bile dediğin sorun olmadı tam tersine canavar gibi. @yika38 Windows 10 kurabilirsiniz. Sistem özellikleri yeterli. Güvenli güncel olursunuz aynı zamanda.

Hocam öncelikle görsel arayüz yavaş çalışır demedim. Görsel arayüzden dolayı yavaş çalışır dedim ama bu dediğimin SSD ile bir alakası yoktu. Ben bunu RAM’i için söylemiştim. Sonuçta 2-3 sene önce kendi masaüstü bilgisayarıma kurup denemiştim. 4GB RAM olması ve arayüzün bi 1.5-2 GB kullanması ve üstüne web browser olsun yada oyun olsun yada başka bir çalışan program olsun makina kendini kilitliyordu. Dolayısıyla bende Windows 7’ye geçiş yapmıştım. O bilgisayarda hala Windows 7 kullanmaktayım 11GB RAM’im olduğu halde.

Hocam öncelikle görsel arayüz yavaş çalışır demedim. Görsel arayüzden dolayı yavaş çalışır dedim ama bu dediğimin SSD ile bir alakası yoktu. Ben bunu RAM’i için söylemiştim. Sonuçta 2-3 sene önce kendi masaüstü bilgisayarıma kurup denemiştim. 4GB RAM olması ve arayüzün bi 1.5-2 GB kullanması ve üstüne web browser olsun yada oyun olsun yada başka bir çalışan program olsun makina kendini kilitliyordu. Dolayısıyla bende Windows 7’ye geçiş yapmıştım. O bilgisayarda hala Windows 7 kullanmaktayım 11GB RAM’im olduğu halde.
Bende Asus x54hr model laptop vardı 120 GB SSD ve 4 GB RAM. Bu sisteme 10 kurdum oyunlarda programlarda problem çıkarmadı bende boşta 1.5-1.8 GB kullanım vardı. 1 yıl rahat kullandım.
Samsung'a ait güç planları, ses ayarları, görüntü vb. ayarları için Samsung yazılımlarını istiyorum. Olmasa da olur aslında ama sistemi her türlü imkâniyla kullanmak varken niye kullanamayayım? ;)

İnşallah alışır.

Şu anda kullandığı sistemde Windows 10 yüklü. Alışması zor olmaz diye tahmin ediyorum. Ama nasıl "Bu sisteme de Windows 10 kurulmalı." diyeceğimi bilmiyorum :D "Bu sistem kaldırabilecek düzeyde mi?" diyor bana. Ben de denemediğim için bir şey diyemiyorum [emoji14]
Hocam kurdunuzmu kasma durumu varmı?

Son düzenleyen: Moderatör:
Hocam kurdunuz mu, kasma durumu var mı?

Şu anda kurmadım. Dosyaları boşaltma işlemi devam ediyor.

Normalde bugün kurmayı planlıyordum ama yedekleme işlemi uzun sürdü ki hâlen sürüyor.

Muhtemelen yarın kuracağım. Ablam da Windows 8.1'den yukarısını istemiyor. Yani ne yapacağımı şaşırdım diyebilirim :D

Şu anda kurmadım. Dosyaları boşaltma işlemi devam ediyor.

Normalde bugün kurmayı planlıyordum ama yedekleme işlemi uzun sürdü ki hâlen sürüyor.

Muhtemelen yarın kuracağım. Ablam da Windows 8.1'den yukarısını istemiyor. Yani ne yapacağımı şaşırdım diyebilirim :D
Windows 8.1 biraz daha zor gelebilir ablana. :)

Windows 8.1 biraz daha zor gelebilir ablana. :)
Hayırlısı olsun, ben de öyle düşünüyorum çünkü Windows 8.1 daha çok dokunmatik bilgisayarlar için tasarlanmış bir sistem.

Sonucu yazarım, eğer ISO'yu indirmek çok uzun sürmezse bugün kurma ihtimalim de var :) Olmazsa ISO'yu bugün indirir, kurulumu da yarın yaparım.

Son düzenleme:
@Silinen üye

Sistem bilgisayarcıya gitti. TouchPad düğmeleri sert basınca çalışıyor, USB girişlerinden birisi içine göçmüştü sistemi aldığımız ilk zamanlarında, ekranın yarısı arada bir siyah oluyor.

Yarın bilgisayarcı kapalı. Bugün teslim alabiliriz eğer verirlerse ama veremeyebilirler de. Pazartesiye kalabilir yani sistem.

Benim kullandığım Toshiba sistem de bilgisayarcıda. Toshiba sistemi de 1 hafta alamayabilirim. Yani format işi yine kaldı, bir süre telefonla idare edeceğim [emoji14]

Format atmaya başladığım zaman size haber veririm.

Bilgisayara format atamadan sistem gitti :p

Ablam tanıdığımız bir bilgisayarcıya format attırmış yakın zaman önce. Bilgisayar elime geçince bakacağım nasıl format atılmış diye.

Tanıdığımız hatta bazen kendi bilgisayarımı bile götürdüğüm bilgisayarcı olsa bile yine de kontrol etmekte fayda var ;)

Düzenleme: Belirtmeyi unutmuşum: Windows 7 Home Basic kurulmuş ablamın söylediğine göre.

4 GB RAM ve 5400 RPM HDD'si olduğu için Windows 10'a pek sıcak bakmıyordum, Windows 8.1'e razıydım. Ablamı da ikna edemeyince formatı da atamadım. Sonuçta ablama karşı gelemezdim.

Neyse, canımız sağolsun.

Son düzenleme:
H
Bilgisayara format atamadan sistem gitti :p

Ablam tanıdığımız bir bilgisayarcıya format attırmış yakın zaman önce. Bilgisayar elime geçince bakacağım nasıl format atılmış diye.

Tanıdığımız hatta bazen kendi bilgisayarımı bile götürdüğüm bilgisayarcı olsa bile yine de kontrol etmekte fayda var ;)

Düzenleme: Belirtmeyi unutmuşum: Windows 7 Home Basic kurulmuş ablamın söylediğine göre.

4 GB RAM ve 5400 RPM HDD'si olduğu için Windows 10'a pek sıcak bakmıyordum, Windows 8.1'e razıydım. Ablamı da ikna edemeyince formatı da atamadım. Sonuçta ablama karşı gelemezdim.

Neyse, canımız sağolsun.
Hocam şuan kullanabilirde 2020'den sonra tüm destek kesiliyor.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı