SAMSUNG NP550P5C-S04TR Mountain Lion Kurma

mysterious

Hectopat
SAMSUNG NP550P5C-S04TR MODEL NUMARALI LAPTOPUM VAR VE NE YAPTIYSAM MAC OS X MOUNTAİN LİON KURAMADIM. DONANIM ÖZELLİKLERİNİ AŞAĞIDA VERİYORUM. YARDIMCI OLURSANIZ COK SEVİNİRİM :)

Kod:
[ Anakart ]
    Anakart Özellikleri:
      Üretici                                           SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD.
      Ürün                                              NP550P5C-S04TR
      Sürüm                                             SEC_SW_REVISION_1234567890ABCD
      Seri Numarası                                     123490EN400015

[ İşlemciler / Intel(R) Core(TM) i7-3630QM CPU @ 2.40GHz ]
    İşlemci Özellikleri:
      Üretici                                           Intel(R) Corporation
      Sürüm                                             Intel(R) Core(TM) i7-3630QM CPU @ 2.40GHz
      Fiyat Etiketi                                     Fill By OEM
      Parça Numarası                                    Fill By OEM
      Dış Saat                                          100 MHz
      En Yüksek Saat                                    3800 MHz
      Şu Anki Saat                                      2400 MHz
      Tür                                               Central Processor
      Voltaj                                            5 V, 3.3 V, 2.9 V
      Durum                                             Etkin
      Soket Adı                                         SOCKET 0
      HTT / CMP Birimleri                               1 / 4
[ BIOS ]
    BIOS Özellikleri:
      Sağlayıcı                                         American Megatrends Inc.
      Sürüm                                             P03ABI.005.120927.dg
      Yayım Tarihi                                      09/27/2012
      Boyut                                             3072 KB
      Açılış Sürücüleri                                 Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
      Yetenekler                                        Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
      Desteklenen Standardlar                           DMI, ACPI
      Genişleme Yeteneği                                PCI,                                                                                                                                                                                                        Görüntü Birimi:
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            Intel(R) HD Graphics 4000  (2112 MB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            Intel(R) HD Graphics 4000  (2112 MB)
      Görüntü Bağdaştırıcısı                            NVIDIA GeForce GT 650M  (2048 MB)
      Monitör                                           Genel PnP Monitör [NoDB]

Burak bey videolarda gösterilen bios ayarlari gigabayt için vs. Ama benim anakartım samsung bu yüzden ya bios ayarlarını yapamıyorum veya da bootable usb oluşturamıyorum.

Öğrenmek istediğim bu pc e mac os x kurulabilir mi?

Burak bey videolarda gösterilen bios ayarlari gigabayt için vs. Ama benim anakartım samsung bu yüzden ya bios ayarlarını yapamıyorum veya da bootable usb oluşturamıyorum.

Öğrenmek istediğim bu pc e mac os x kurulabilir mi?
Yardımcı olmaya çalışırız. Yeterki hevesinizi 1 günde kaybetmeyin. Detay vermeniz lazım yaptıklarınız hakkında.
Ama sanırım siz usb bellek bile oluşturamamışsınız.

1) SUSE Studio Image Writer programını google'da aratıp ilk seçeneklerden hemen ulaşıp indirin. Ücretsiz.
2) OS_X_Mavericks_10.9_bootable_USB_for_Intel_PCs_(13A603) (veya OS X Mavericks 10.9 bootable USB for Intel PCs (13A603)) şeklinde torrentini windowslu bilgisayarınıza indirin. İndirdiniz mi?
3) Sıkıştırılmış klasörden çıkartın Mavericks'i.
4) Suse programını açıp "All files" dedikten sonra Mavericks'i seçip en az 8GB'lık usb belleğinize yazdırın.
5) Bilgisayarı baştan başlatıp BIOS ayarları yapmanız gerekiyor ama bilgisayarınızı tanımıyorum. Her BIOS sayfasının tek tek fotoğrafı lazım.
6) BIOS ayarlarından sonra USB'den boot ederek sistemi başlatmanız lazım (usb 2.0 yuvalarını kullanın).
7) Gerisi deneme yanılma. Yardımcı olmaya çalışırız.

Son düzenleyen: Moderatör:
İndirdiğiniz imajı windows da TRANSMAC ile açın…

/System/Library/Extensions

içerisinde

Appleİntel

ile başlayan klasörlerin içerisindeki tüm dosyaları silin klasörler boş olarak kalsın...

Ardından bu düzenlediğiniz imajı USB flash belleğe yazdırın. Ben defalarca böyle yaptım. Kurulum ve sonrası açılmama problemi ortadan kalktı...

Merhaba arkadaşlar..
Samsung NP550P5C S04 Bilgisayara Mavericks kurmak istiyorum. Bios ekran görüntüleri ekte
neler yaparsam tam ve düzgün bir kurulum yapabilirim. detaylı bir şekilde anlatarak yardımcı olmanızı rica ediyorum

IMG_0496.JPG
IMG_0497.JPG
IMG_0498.JPG
IMG_0499.JPG
IMG_0500.JPG
[ Anakart ]
Anakart Özellikleri:
Üretici SAMSUNG ELECTRONICS CO., LTD.
Ürün NP550P5C-S04TR
Sürüm SEC_SW_REVISION_1234567890ABCD
Seri Numarası 123490EN400015

[ İşlemciler / Intel(R) Core(TM) i7-3630QM CPU @ 2.40GHz ]
İşlemci Özellikleri:
Üretici Intel(R) Corporation
Sürüm Intel(R) Core(TM) i7-3630QM CPU @ 2.40GHz
Fiyat Etiketi Fill By OEM
Parça Numarası Fill By OEM
Dış Saat 100 MHz
En Yüksek Saat 3800 MHz
Şu Anki Saat 2400 MHz
Tür Central Processor
Voltaj 5 V, 3.3 V, 2.9 V
Durum Etkin
Soket Adı SOCKET 0
HTT / CMP Birimleri 1 / 4
[ BIOS ]
BIOS Özellikleri:
Sağlayıcı American Megatrends Inc.
Sürüm P03ABI.005.120927.dg
Yayım Tarihi 09/27/2012
Boyut 3072 KB
Açılış Sürücüleri Floppy Disk, Hard Disk, CD-ROM
Yetenekler Flash BIOS, Shadow BIOS, Selectable Boot, EDD, BBS
Desteklenen Standardlar DMI, ACPI
Genişleme Yeteneği PCI, Görüntü Birimi:
Görüntü Bağdaştırıcısı Intel(R) HD Graphics 4000 (2112 MB)
Görüntü Bağdaştırıcısı NVIDIA GeForce GT 650M (2048 MB)
Monitör Genel PnP Monitör [NoDB]

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı