Samsung Odyssey G3 27 çift ekran görüntüsü çok kötü

Nekber

Hectopat
Merhaba, ASUS TUF A15 laptop kullanıyorum. Sorunum harici bir monitör aldım, Samsung Odyssey G3 27 önerilen ölçeklendirme %100 böyle kullanmak istiyorum ancak görüntü çok pixel bozuk bir görüntü. %125 yapınca düzeliyor ancak bu sefer de çok büyük oluyor, görüntüyü Type-C to DisplayPort DP ile verdim. 165 Hz veriyor, bir sorun yok ancak görüntü çok kötü bilgisi olan varsa nasıl yapacağım bilmiyorum. Günlerdir uğraşıyorum olmuyor.
Laptop özellikler AMD Ryzen 5 4600H RTX 3050 144Hz 16 RAM vs.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba, ASUS TUF A15 laptop kullanıyorum. Sorunum harici bir monitör aldım, Samsung Odyssey G3 27 önerilen ölçeklendirme %100 böyle kullanmak istiyorum ancak görüntü çok pixel bozuk bir görüntü. %125 yapınca düzeliyor ancak bu sefer de çok büyük oluyor, görüntüyü Type-C to DisplayPort DP ile verdim. 165 Hz veriyor, bir sorun yok ancak görüntü çok kötü bilgisi olan varsa nasıl yapacağım bilmiyorum. Günlerdir uğraşıyorum olmuyor.
Kötü monitör. VA Panel.

Dönüştürücüden dolayı olabilir. Mümkün ise dönüştürücü olmadan deneyin.

Görüntü ekran dışına taşıyor mu?

Kötü monitör. VA Panel.
mutlaka belki de dediğiniz gibidir ama bu durumun bi çözümü yok mu kısmen yaşadığım sorun örneğin windows ayarlarından görüntüyü performans'a alırsınız da biraz yazılar pixel olur ya tam olarak öyle sorun yaşıyorum nasıl halledicem hiç bilmiyorum bilgisi olan yönlendirebilecek birisi varsa çok sevinirim

Görüntü ekran dışına taşıyor mu

Görüntü ekran dışına taşıyor mu?
yok her hangi bir taşma yok sadece masaüstünde ve oyunlarda yazılar biraz küçük ama önerilen %100 %125 yapınca sorun ortadan kalıyor ama bu seferde çok büyük oluyor

Dönüştürücüden dolayı olabilir. Mümkün ise dönüştürücü olmadan deneyin.
dönüştürücü yok direkt TYPE C ve display port kablosu var

Mutlaka belki de dediğiniz gibidir ama bu durumun bir çözümü yok mu kısmen yaşadığım sorun örneğin Windows ayarlarından görüntüyü Performans'a alırsınız da biraz yazılar pixel olur ya tam olarak öyle sorun yaşıyorum nasıl halledeceğim hiç bilmiyorum bilgisi olan yönlendirebilecek birisi varsa çok sevinirim.

Yok herhangi bir taşma yok sadece masaüstünde ve oyunlarda yazılar biraz küçük ama önerilen %100 %125 yapınca sorun ortadan kalıyor ama bu sefer de çok büyük oluyor.

Dönüştürücü yok direkt Type-C ve DisplayPort kablosu var.

Görsellerle ifade etseniz anlayan belki olur ama yazdığınız şeylerle aklımdan çok farklı şeyler geçiyor.

Geri
Yukarı