Samsung Odyssey G4 25" vs AOC 24G4X

Bütçe
6000

zekican09

Yoctopat
Daha fazla  
Monitör
AOC 24G4X
Öncelikle merhaba arkadaşlar, yorumlarınız için şimdiden teşekkür ederim. Yardımınıza ihtiyacım var. Arada kaldım.

Samsung Odyssey G4 25" LS25BG400EUXUF (S25BG40) - AOC 24G4X bu iki monitör arasında kaldım. İkisinin fiyatı da 6000 TL'ye yaklaşık. Sinerji 6200 TL Samsung, AOC de 6000 TL Sinerji'de, arasında fiyat farkı önemli değil.

Daha çok FPS tarzı oyun için kullanacağım.

Aklıma takılan;
Samsung monitör 2022 üretim, DisplayPort girişi versiyonu 1.2, hoparlörü yok, içinden HDMI kablosu çıkıyormuş, ekran yenileme hızı 240 Hz, ekran boyutu 24.5 inç.

AOC monitörün ise üretimi 2024, DisplayPort versiyonu 1.4, hoparlörü var, içinden hem HDMI hem DP kablosu çıkıyormuş, ekran yenileme hızı 180 Hz, ekran boyutu 23.8 inç.

Epey de ayrıntılı karşılaştırmasına bir bakıp yorum yazarsanız sevinirim. Buyrun burdan ulaşabilirsiniz!

Kasa özelliklerim
İşlemci: AMD Ryzen 5 7500F.
Anakart: ASUS Prime B650M-A Wi-Fi II.
Ekran kartı: Palit RTX4070 Super.

AOC 24G4X için Youtube incelemeleri burada

Son düzenleyen: Moderatör:
Şahsım için alıyor olsaydım ve bu ikisi arasından birisini seçecek olsaydım AOC olanı alırdım. Benim için yüksek renk kapsamı, fazla yer kaplamayan stand tablası ve DP kablosuna ayrıca masraf çıkartmaması birer avantaj. Sen multiplayer oyunları ileri düzeyde oynuyorsan öbürünün hızı avantaj sağlayabilir. Ayrıca AOC servisi biraz sıkıntılı gibi gözüküyor.

24G4X güzel, Odyssey G4 sadece 240Hz olmasıyla önplanda. Aklınızda 24G4X ile ilgili bir soru varsa forumda incelemesini yaptım.

24G4X güzel, Odyssey G4 sadece 240Hz olmasıyla önplanda. Aklınızda 24G4X ile ilgili bir soru varsa forumda incelemesini yaptım.
240 hz ve samsung marka olması beni çeken şey,

AOC markasını çok bilmiyorum, servislik bir durum nasıl olur ? AOC 1ms gerçekten 1ms mi yoksa sadece yazıda mı ? AOC de bunu ölçebiliyor musunuz ? 180 hz ile 240 hz çok fark eder mi acaba ? şu video beni biraz etkiledi acıkcası
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Şahsım için alıyor olsaydım ve bu ikisi arasından birisini seçecek olsaydım AOC olanı alırdım. Benim için yüksek renk kapsamı, fazla yer kaplamayan stand tablası ve DP kablosuna ayrıca masraf çıkartmaması birer avantaj. Sen multiplayer oyunları ileri düzeyde oynuyorsan öbürünün hızı avantaj sağlayabilir. Ayrıca AOC servisi biraz sıkıntılı gibi gözüküyor.
siz aoc mi kullanıyorsunuz monitörü ? servis ile ilgili bir şey mi yaşadınız ?

240 hz ve samsung marka olması beni çeken şey,

AOC markasını çok bilmiyorum, servislik bir durum nasıl olur ? AOC 1ms gerçekten 1ms mi yoksa sadece yazıda mı ? AOC de bunu ölçebiliyor musunuz ? 180 hz ile 240 hz çok fark eder mi acaba ? şu video beni biraz etkiledi acıkcası
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

siz aoc mi kullanıyorsunuz monitörü ? servis ile ilgili bir şey mi yaşadınız ?
Geçmişte başka bir AOC monitör kullandım. Benimkisi dahil çok güzel monitörleri var bu markanın. Kalite ve sunduğu özellik olarak tereddütsüz çoğu Samsung modelin önüne koyabilirim. Tek sıkıntısı Türkiye'deki anlaşmalı teknik servisi. Aşırı yavaş çalışıyorlar. Eşi benzeri yok diyebilirim. Türkiye'deki bürokrasi de çok yavaş işlediği için mecburen bekledim. Hakkımı başka türlü aramaya kalksam daha zahmetli, daha yavaş ve masraflı olacaktı. Tabi şunu da belirteyim o servisin(Tecpro) hemen her şikayeti yavaşlık ile alakalı. Yani sadece ben değilim bu sorunu yaşayan.

Benim 24G2U isimli çok meşhur bir model monitörüm vardı. Marka her oyuncu monitörüne 3 yıl garanti veriyordu. Benimkisi iki yıl dolduğunda veya hemen hemen o aralar sıkıntı çıkarmaya başladı. Panelin üst kenarına yakın bir yerde yatay bir siyah çizgi çıktı. Zamanla koyulaşarak ve çizgi sayısı artarak kanser gibi yayıldı. Frekansı 144 Hz'den kademeli olarak 60 Hz'e kadar düşürünce çizgilerin azaldığı ve hatta yok olduğunu gördüm. Bu biraz ölümünü erteledi. İki ay kadar sonra görüntüyü kesti. Benim de tez yazım aşamasına denk geldi. Acil lazımdı. Herkes çok yoğun bir şekilde servisten şikayet ettiği için LG marka başka monitörü sipariş ettim hemen. İşim bitinceye kadar AOC olanı kenarda tuttum. Sonra gönderdim. Sıfırı ile ücretsiz değişim olması gerekiyordu ve öyle de karar çıktı. Ancak bir türlü gönderemediler. Toplam 49 gün sürdü. Hadi kargo gidiş gelişinden ikişer gün çıkar desen 45 gün oyaladılar. "Bu monitör Tayvan'dan at üstünde gelse daha çabuk gelir." diye sitem ettim adamların yüzüne. "Markanın değişim raporunu onaylaması gerekiyor. Bunu da çok geç yapıyorlar." diyerek topu onlara attılar. Nihayetinde resmi distribütör Koyuncu Elektronik üzerinden temin edilen cihaz elime geldi. Gelir gelmez ilan verdim ve sattım. Markanın kendisi çok iyi. Yani hem kaliteli hem de güven veriyor. Distribütör Koyuncu zaten yılların şirketi, onlardan yana da sıkıntı yok. Teknik servise bakan Tecpro kötü.

Aslına bakarsan Apple ve Samsung gibi her işini kendisi gören az sayıdaki markalar dışında hepsinin böyle bir olumsuz tarafı çıkar Türkiye'de. Çünkü bu memleketin halkının da işletmelerinin de çoğunluğu ahlaksız ve disiplinsiz. Bunlardan vazgeçip Asus monitör alsan da aynısı olabilir. Senin şansına kalmış. Beni rahatsız eden ve markaya güvenimi sarsan bu olayı paylaşmak istedim sadece. Markanın kendisine de yazdım bunu ama görmezden geldiler.

Son düzenleme:
AOC markasını çok bilmiyorum, servislik bir durum nasıl olur? AOC 1ms gerçekten 1ms mi yoksa sadece yazıda mı? AOC de bunu ölçebiliyor musunuz? 180 Hz ile 240 Hz çok fark eder mi acaba? Şu video beni biraz etkiledi açıkçası

TN-VA-IPS bu paneller 1 ms veremez. Onu unutun.
Video da gecikme değerleri ölçülmüş.
Fabrikadan geldiği haliyle gecikme değeri yüksek ölçülmüş. Fakat MBR20 ayarında çok tatmin edici değerler verdiği açıkça ortada. G4X iyi bir monitördür.
Samsung 240Hz isteyen ve serilik isteyenlerin tercih edeceği bir monitör. Aslında bu ikisinin kıyaslanması doğru değil.

1710933461474.png

Fabrikadan geldiği haliyle gecikme değeri yüksek ölçülmüş. Fakat MBR20 ayarında çok tatmin edici değerler verdiği açıkça ortada. G4X iyi bir monitördür.
Samsung 240Hz isteyen ve serilik isteyenlerin tercih edeceği bir monitör. Aslında bu ikisinin kıyaslanması doğru değil.

Eki Görüntüle 2145677

Merhaba size bir şey sormak istiyorum. 3 farklı monitör arasında kaldım. AOC markayı geçen gün sipariş vermiştim bugün elime ulaştı herhangi bir ölü pixel, ghosting vs yok ancak 24" olması kafamı karıştırdı. Genellikle hikaye tabanlı oyunlar oynayıp, YouTube'da takıldığım için acaba ekran boyutu 27" olması daha mı iyi diye düşündüm. Bu 3 monitör arasında kaldım. 24" olanın G-Sync olması bir artı mıdır? O da kafama takıldı.
Sizce hangisini tercih etmeliyim. AOC'dan devam mı etmeliyim? Başka bir monitör mü almalıyım?
1- Amazon.com.tr

2- Amazon.com.tr

3- Amazon.com.tr

Eki Görüntüle 2145677

Hocam sana nasıl ulaşabilirim? Monitör tavsiyesi almak istiyorum.

@Saint Lucia

Son düzenleme:
Merhaba size bir şey sormak istiyorum. 3 farklı monitör arasında kaldım. AOC markayı geçen gün sipariş vermiştim bugün elime ulaştı herhangi bir ölü pixel, ghosting vs yok ancak 24" olması kafamı karıştırdı. Genellikle hikaye tabanlı oyunlar oynayıp, YouTube'da takıldığım için acaba ekran boyutu 27" olması daha mı iyi diye düşündüm. Bu 3 monitör arasında kaldım. 24" olanın G-Sync olması bir artı mıdır? O da kafama takıldı.
Sizce hangisini tercih etmeliyim. AOC'dan devam mı etmeliyim? Başka bir monitör mü almalıyım?
1- Amazon.com.tr

2- Amazon.com.tr

3- Amazon.com.tr

Hangi AOC'u aldınız? 2K olan modelini mi? Yoksa konu içinde konuştuğumuz modeli mi?
İkisi de güzel modeller. Özellikle 2K modelini sıklıkla 24 inç isteyenlere öneriyorum.
Eğer monitörden memnunsanız değişim yapmanızın bir manası yok. İnç konusu kişisel bir konu. Büyük ekran istiyorsanız MSI olan monitöre yönelin.

Geri
Yukarı