Samsung Odyssey G5 alınır mı?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar öncelikle merhabalar. RTX 2060 kullanıcısıyım ve yeni bir monitör almak istiyorum bunun için en fazla 3000 TL kadar bir bütçem var maalesef daha üstüne çıkmam mümkün değil. Bu bütçede bu özelliklerde pek bir seçenek yok maalesef göze en cazip gelen bu monitör. Monitörde aradığım özellikler: 27 inç en az 144Hz olması ve IPS ya da VA panel olmasıdır. Sizce bu model alınır mı? Bazı arkadaşlar çok vasat bir model Gamepower ve Monster bile daha iyi olduğunu söylemiş çok fazla ghosting sorunları olduğu söyleniyor bana sıkıntı çıkarır mı? Monitör alacağım link: SAMSUNG | 27 inç; Kavisli | G5 | Odyssey Monitör | Samsung Türkiye

Arkadaşlar öncelikle merhabalar. RTX 2060 kullanıcısıyım ve yeni bir monitör almak istiyorum bunun için en fazla 3000 TL kadar bir bütçem var maalesef daha üstüne çıkmam mümkün değil. Bu bütçede bu özelliklerde pek bir seçenek yok maalesef göze en cazip gelen bu monitör. Monitörde aradığım özellikler: 27 inç en az 144Hz olması ve IPS ya da VA panel olmasıdır. Sizce bu model alınır mı? Bazı arkadaşlar çok vasat bir model Gamepower ve Monster bile daha iyi olduğunu söylemiş çok fazla ghosting sorunları olduğu söyleniyor bana sıkıntı çıkarır mı? Monitör alacağım link: SAMSUNG | 27 inç; Kavisli | G5 | Odyssey Monitör | Samsung Türkiye
Hocam alınır. Benim monitör 4K ama 60 Hz. 2K 144 Hz almak çok daha mantıklı.

Ürünü ben kullanıyorum, eğer almadıysanız veya almayı düşünen başka arkadaşlar bu konuyu okur diye size ürün hakkındaki tecrübelerimi belirteyim.

Ürün kronik sorunlu, 144Hz yazıyor ancak bu ayarında ciddi sıkıntı var. 60Hz ile çalışan herhangi bir oyun açtığınızda çoğu zaman monitör 60Hz'de takılıp kalıyor. Masaüstüne dönüp oyunu kapatsanız dahi bilgisayarınız 144Hz veya 120Hz çalışmayı reddediyor, yani Windows ayarlarında 60Hz dışında seçenek çıkmıyor.

Bu durumun Windows ile ilgili olduğunu pek sanmıyorum çünkü önceki monitörüm de 144Hz'di ve bir kere bile böyle bir sorun yaşamamıştım. Ayrıca ürünü kendi kutusunun içerisinden çıkan DisplayPort kablosu ile bağladığımı da belirteyim, zaten her zaman 60Hz kalmıyor çözülebiliyor ancak sorunsuz bir ürün almak varken neden sürekli ayar yapmanızı gerektirecek bir ürün alasınız ki?

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Size sorunla ilgili internette bulduğum diğer içerikleri atayım ki sorunu yaşayanın sadece ben olmadığımı anlayın. Kısaca bu ürün sorunlu arkadaşlar almanızı önermiyorum.

g5 ile bu ürün arasında kaldım hangisini tercih etmeliyim bilmiyorum samsung panel iyi felan deniyor etrafımda çok g5 al deniyor ama yorumları kötü gibi
diğer almayı düşündüğüm ürün; Amazon.com.tr

Geri
Yukarı