Samsung Odyssey G5 yapılması gereken ayarlar?

Baran30

Hectopat
Makaleler
3
Yer
Antalya/Turkey
Arkadaşlar merhabalar. 2600 TL bu monitörü sipariş verdim. RTX 2060 kullanıyorum, geldiğinde ne gibi ayarlar yapmalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle hayırlı olsun. Bir ayar yapmana gerek yok aslında spesifik olarak.

Burada bir kaç tane sürücü var onları kur:

Renk ayarlarıyla oynayabilirsin, eğer genel olarak renk paleti ve kontrasttan memnun değilsen. Burada hazır yapılmış renk profili var post calibration kısmında ama her monitör paneli arasında aynı model bile olsalar farklıklar olacağı için tavsiye etmem, sadece referans olarak kullanabilirsin.

Onun dışında görüntü ayarlarından ekranının yenileme hızının 144 Hz olduğundan emin ol.
Ekran kartı sürücülerini güncel değilse güncelle.

Senden bir ricam var kişisel olarak bu serinin G7 olanını alacaktım ama 1000R gibi bir kavis olunca baş ağrıtır demiştim, mümkünse fotoğrafını çekip atabilir misin kavisin ?

Ha bu arada, en önemlisi gelince ekrana direkt ölü piksel testi yap. DP kablosuyla beraber kullan monitörü.

Burada birkaç tane sürücü var onları kur:

Renk ayarlarıyla oynayabilirsin, eğer genel olarak renk paleti ve kontrasttan memnun değilsen. Burada hazır yapılmış renk profili var post calibration kısmında ama her monitör paneli arasında aynı model bile olsalar farklıklar olacağı için tavsiye etmem, sadece referans olarak kullanabilirsin.

Onun dışında görüntü ayarlarından ekranının yenileme hızının 144 Hz olduğundan emin ol.

Senden bir ricam var kişisel olarak bu serinin G7 olanını alacaktım ama 1000r gibi bir kavis olunca baş ağrıtır demiştim, mümkünse fotoğrafını çekip atabilir misin kavisin?

Ha bu arada, en önemlisi gelince ekrana direkt ölü piksel testi yap. DP kablosuyla beraber kullan monitörü.

Teşekkür ederim monitör elime ulaşınca fotoğrafını paylaşırım.

Burada bir kaç tane sürücü var onları kur:

Senden bir ricam var kişisel olarak bu serinin G7 olanını alacaktım ama 1000R gibi bir kavis olunca baş ağrıtır demiştim, mümkünse fotoğrafını çekip atabilir misin kavisin ?

selamlar ben bu monitörü yeni aldım da gösterdiğiniz yerdeki hangi uygulama veya özellik işimize yarayabilir acaba

Geri
Yukarı