Samsung Odyssey G7 vs. Lenovo Legion Y27GQ-25

Odyysey G7 2K monitörler içinde çok üst sıralarda. İmkanın varsa başka monitörlere bakmana gerek yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rakibi 2K 27" nano IPS monitörler.
27" ve 32" iki versiyonu da gayet iyi.

Bütçeniz nedir? Rekabet oyunları oynuyor musun? Oyun için 32" çok büyük gelir ve gözünüzü yorar. Sisteminizi özellikle ekran kartınızı belirtin.

Bütçe olarak F/P olarak bakıyorum. Rekabetçi de oynarım Single da.
Laptopu bağlamayı düşünüyorum, MSI GP76 RTX3060'lı.
Odyysey G7 2K monitörler içinde çok üst sıralarda. İmkanın varsa başka monitörlere bakmana gerek yok.
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Rakibi 2K 27" nano IPS monitörler.
27" ve 32" iki versiyonu da gayet iyi.

Samsung 1 ms Lenovo 0.5 ama.

Bütçe olarak F/P olarak bakıyorum. Rekabetçi de oynarım Single da.
Laptopu bağlamayı düşünüyorum, MSI GP76 RTX3060'lı.

Samsung 1 ms Lenovo 0.5 ama.
Attığım inceleme videosundaki tablolara bakarsan hiçbir monitörün 1 MS olmadığını anlarsın. Hatta değişik HZ'lere göre bu değişiyor. Üstelik Her tepki süresi modu ve her HZ aralığında ghosting/overshoot oranları değişiyor.
Ghosting/overshoot oranı %12 olup da ölçüm sonucu 3-5 MS GTG alınan monitörü öpüp başına koy derim.
Linkini attığım kanalda ölçümlerle monitörleri kıyaslamaları olabilecek en objektif inceleme bence.

Attığım inceleme videosundaki tablolara bakarsan hiçbir monitörün 1 ms olmadığını anlarsın. Hatta değişik Hz'lere göre bu değişiyor. Üstelik her tepki süresi modu ve her Hz aralığında ghosting/overshoot oranları değişiyor.
Ghosting/overshoot oranı %12 olup da ölçüm sonucu 3-5 ms GtG alınan monitörü öpüp başına koy derim.
Linkini attığım kanalda ölçümlerle monitörleri kıyaslamaları olabilecek en objektif inceleme bence.

Teşekkürl, incelemelere bakacağım.

Bir monitörü belirli bir MS tepki süresi demek için ilgili modda piksellerin en az %90'ının o MS'ye ulaşması lazım.
Bu incelemelerden çıkarımlarım bunlar.

Yeni konular

Geri
Yukarı