Samsung OLED G9 monitör alınır mı?

Bütçe
40-45K
Yabancı inceleme videolarında ROG çok övülüyordu. Benim de almayı düşündüğüm fakat büyük ekran sevdasından dolayı vazgeçtiğim bir monitördü kendisi.
Bana da büyük ekran daha hoş geliyor hocam 😃 Hatta attığım 49'' Samsung'da oyunları tam ekran oynayabilir miyim bilmiyorum. Birde çok ısınma sorunu var diyenler var. Tercihimi 240HZ 2K OLED ROG tarafından kullanacağım galiba. Bu arada bu edit ve hikaye temalı yüksek kalitede oyunlar için.

FPS oyunları için ayrıca şu modeli almayı düşünüyorum;

Alienware 24.5" AW2523HF 360Hz 0.5ms 2xHDMI DP USB3.2 FreeSync Premium Fast IPS Gaming Monitör | ITOPYA

Acaba bu modelde 1920X1080 olduğu için sorun yaşar mıyım forumda bir arkadaş öyle söylemişti.

Bana da büyük ekran daha hoş geliyor hocam 😃 Hatta attığım 49" Samsung'da oyunları tam ekran oynayabilir miyim bilmiyorum. Bir de çok ısınma sorunu var diyenler var. Tercihimi 240Hz 2K OLED ROG tarafından kullanacağım galiba. Bu arada bu edit ve hikaye temalı yüksek kalitede oyunlar için.

FPS oyunları için ayrıca şu modeli almayı düşünüyorum;

Alienware 24.5" AW2523HF 360Hz 0.5ms 2xHDMI DP USB3.2 FreeSync Premium Fast IPS Gaming Monitör | ITOPYA

Acaba bu modelde 1920x1080 olduğu için sorun yaşar mıyım forumda bir arkadaş öyle söylemişti.

Rekabetçi oyunlarda sorun olmaz. Büyük ekranın bazı sorunları var. İnternette tam ekran yapmak biraz mesele. Onun dışında bazı oyunlarda karakter ekrana çok yakın göründüğü için etrafı tam görememe gibi. O yüzden bazı oyunları 16:9 oynamak durumunda kalabiliyorum bazen. Ama destekleyen oyunlarda da çok iyi bir görüntü veriyor.

Rekabetçi oyunlarda sorun olmaz. Büyük ekranın bazı sorunları var. İnternette tam ekran yapmak biraz mesele. Onun dışında bazı oyunlarda karakter ekrana çok yakın göründüğü için etrafı tam görememe gibi. O yüzden bazı oyunları 16:9 oynamak durumunda kalabiliyorum bazen. Ama destekleyen oyunlarda da çok iyi bir görüntü veriyor.
Anladım hocam. 4090, 1920x1080 360HZ monitöre fazla geleceği için darboğaz gibi bir sorun olacağını iddia etmişti bir arkadaş. Doğruluk payı var mıdır?

Anladım hocam. 4090, 1920x1080 360Hz monitöre fazla geleceği için darboğaz gibi bir sorun olacağını iddia etmişti bir arkadaş. Doğruluk payı var mıdır?

İşlemci 1080p de besleyeceğini düşünüyorum. Fakat 4090 en nihayetinde 4K kartı o yüzden 1080p de kullanmak nasıl olur bilemedim. Yani en kötü 2K 240Hz veya 360Hz bir şeyler mümkün mü hocam?

İşlemci 1080p de besleyeceğini düşünüyorum. Fakat 4090 en nihayetinde 4K kartı o yüzden 1080p de kullanmak nasıl olur bilemedim. Yani en kötü 2K 240Hz veya 360Hz bir şeyler mümkün mü hocam?
Hocam ilk monitör 2K OLED olacak bahsettiğim ikincisi. İtopya'da 360HZ Alienware indirimde ve uygun şuan da. Ayrıca monitör 2K çözünürlükte de olsa CS ve Valorant 2K desteklemediği için 2K monitör mantıksız olmaz mı?

Yeni konular

Geri
Yukarı