Samsung QD-OLED Odyssey Smart G8 monitör deneyimim

Oled monitör almayı istiyorum fakat daha önce GYSNC ULTİMATE 'li bir monitör kullanmış biri olarak almışken bu özellikde bir monitör almak istiyorum.
Alienware 3423dw monitörde o özellik var ve bir arkadaşım aldı kullanıyor.
Daha yakından gidip bakmak kısmet olmadı.
Samsung'un bu monitörünü çok beğendim, ancak şu bahsettiğim GYSNC ULTİMATE de olsaymış bu kesin alırdım.
tabi birde ben hep 16:9 forumunda monitör kullandım. Her zaman fps oyunlari oynayan biri değilim genelde rpg daha çok oynuyorum fakat hiç deneme şansım olmadı.(arkadaşım da bana epey uzak bir konumda yaşıyor)
Keşke yakından 30 dk da olsa deneyimleme fırsatım olsaydı.

OLED monitör almayı istiyorum fakat daha önce G-Sync Ultimate'li bir monitör kullanmış biri olarak almışken bu özellikde bir monitör almak istiyorum.
Samsung'un bu monitörünü çok beğendim, ancak şu bahsettiğim G-Sync Ultimate de olsaymış bu kesin alırdım.
Tabii bir de ben hep 16:9 forumunda monitör kullandım. Her zaman FPS oyunlari oynayan biri değilim genelde RPG daha çok oynuyorum fakat hiç deneme şansım olmadı.(arkadaşım da bana epey uzak bir konumda yaşıyor)

Hocam CS:GO'da tam ekran olurken hatta keyifli de oluyor açıkçası ama Valorant yanlarda siyah bar oluşuyor. OLED monitörler için G-Sync modülünün artısı yok eksisi var Dell bile bunu kabul etti. Reddit'teki Dell AW3423DWden Samsung modele geçen bir sürü insan görebilirsiniz. Geneli fan ve sıcaklıktan şikayetçi. Bende Dell AW3423DW almak istiyordum hatta talep açtım a geleceği yok. Senetic.com.tr diye bir site satıyor 30 bine ama garanti yok bir şey yok. Samsung Dell monitörün yaptığı her şeyi daha iyi yapıyor diyebilirim. Muhtemelen Dell AW3423DWf modeli gelecek ona bir bakın derim onda da G-Sync modülü yok ama bobin sızlaması ve çizikten şikayetçiler.

OLED monitör almayı istiyorum fakat daha önce G-Sync Ultimate'li bir monitör kullanmış biri olarak almışken bu özellikde bir monitör almak istiyorum.
Samsung'un bu monitörünü çok beğendim, ancak şu bahsettiğim G-Sync Ultimate de olsaymış bu kesin alırdım.
Tabii bir de ben hep 16:9 forumunda monitör kullandım. Her zaman FPS oyunlari oynayan biri değilim genelde RPG daha çok oynuyorum fakat hiç deneme şansım olmadı.(arkadaşım da bana epey uzak bir konumda yaşıyor)

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu sayfada Alienware'den samsunga geçiş yapan insanın yorumu var hocam.

Free Sync Premium ile G-Sync açabiliyorsunuz ayrıca.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aynı panelde fan olmamasını artı olarak not almışsınız ancak, bildiğiniz üzere oled'lerin ana problemi yanma, isterse 1 değil 20 piksel kaydırsın windows görev çubuğu ve başlat tuşu kaç yıl içerisinde panelde yanıp iz bırakacak merak konusu.
Bu bölgeye özel çalışma yapmalı bütün markalar, oledde ne kadar soğutucu ve koruma o kadar güvenilirlik.

Aynı panelde fan olmamasını artı olarak not almışsınız ancak, bildiğiniz üzere oled'lerin ana problemi yanma, isterse 1 değil 20 piksel kaydırsın windows görev çubuğu ve başlat tuşu kaç yıl içerisinde panelde yanıp iz bırakacak merak konusu.
Bu bölgeye özel çalışma yapmalı bütün markalar, oledde ne kadar soğutucu ve koruma o kadar güvenilirlik.
Merhaba. Fan olmaması bir artı. Çünkü Alienware monitörler fan olduğu halde ısınıyor (modülsüz olan dahi). Samsung monitörde ısınma yok. Neo kuantum görüntü işlemcisi sayesinde çok soğuk çalışıyor. Samsung'un qd OLED tvleri de aynı şekilde. Samsung yanma olayını neredeyse tamamen engellediğini söylüyor ve 3 sene garanti veriyor.

Ayrıca OLED monitörlerin yanma olayı aslında sıcaklıktan ziyade. Her piksel belli bir saat parlaklık verebiliyor. Bu kümulatif bir saat yani günde 1 saatten 10000 gün açık kalsa ve yahut hiç kapanmadan 10000 saat açık kalsa yanma oluşabiliyor sıcaklıktan bağımsız. Açık kaldığı sürece pikseller aşınma yapıyor tabi bu OLED için geçerli. Samsung quantum dot OLED'inde yanma sorunun çok büyük miktarda önüne geçtiğini söylüyor. Ayrıca burada önemli olan logo kısımları. Samsung logo, hud vs... Gibi yerleri algılayıp onların parlaklığını düşüren akıllı bir neo kuantum işlemciye sahip. Aynı özellik yeni LG oledlerde de var ama onlarda akıllı bir işlemci olmadığından kaynaklı logoyu algilamakta sorun yaşayıp tüm parlaklığı kıstığını duydum. 2019 öncesi oledlerde yanım büyük bir sorunken 2019-2020 sonrası oledlerde yanma geri bildirimi çok düşük bu arada. Yavaş yavaş geleceğin teknolojisi olarak kapıya dayandı. Samsung bile qled teknolojisinden ufak ufak ayrılık qd-olede geçiyor

Son düzenleme:
Merhaba. Bende amazondan g8'in siparişini verdim. Merakla bekliyorum. 30k'lık monitörde 4k olmaması dışında bir sorunum yok. Yorumlarınız aydınlatıcı oldu.

Merhaba. Bende amazondan g8'in siparişini verdim. Merakla bekliyorum. 30k'lık monitörde 4k olmaması dışında bir sorunum yok. Yorumlarınız aydınlatıcı oldu.
Hocam 4k ultrawide monitör yok hatta 4k oled monitörler 42 inchten başlıyor. Emin olun OLED olmayan normal bir 4k monitörden daha fazla keyif alacaksınız. Dünyanın en iyi monitörlerinden biri.

Ve 3440x1440p 4k ile aralarında çok absürt fark yok ppi olarak da yeterli. Rica ederim. Monitör geldiğinde ayar yapmanız gerekebilir. Kullandığım ayarları size yazarım.

Çarşamba günü gelecek. Umarım. Ayarlar konusunda minnettar kalırım. Teşekkürler.

Hocam 4k ultrawide monitör yok hatta 4k oled monitörler 42 inchten başlıyor. Emin olun OLED olmayan normal bir 4k monitörden daha fazla keyif alacaksınız. Dünyanın en iyi monitörlerinden biri.

Ve 3440x1440p 4k ile aralarında çok absürt fark yok ppi olarak da yeterli. Rica ederim. Monitör geldiğinde ayar yapmanız gerekebilir. Kullandığım ayarları size yazarım.
Selamlar. Bugün geldi monitörüm. Kullandığınız ayarları zahmet olmaz ise yazabilir misiniz.

Son düzenleme:
Çarşamba günü gelecek. Umarım. Ayarlar konusunda minnettar kalırım. Teşekkürler.

Selamlar. Bugün geldi monitörüm. Kullandığınız ayarları zahmet olmaz ise yazabilir misiniz.
Hdr 400 true black için ;

- Ayarlar > Oyun > HDR Ton Eşleme > HDR10+ Oyun > TEMEL

- Ayarlar > Oyun : HDR Ton Eşleme > Oyun HDR > AÇIK

- Ayarlar > Görüntü > Uzman ayarları > Parlaklık 50

- Ayarlar > Görüntü > Uzman ayarları > Kontrast 50

-Renklwe fazla doygunsa renk tonunu zevkinize göre azaltabiliriniz.

- Ayarlar > Görüntü > Uzman ayarları > Kontrast Geliştirici KAPALI

- Ayarlar > Görüntü > Uzman ayarları > Renk alanı > Doğal

- Ayarlar > Görüntü > Uzman ayarları > Tepe parlaklığı > KAPALI

- Ayarlar > Görüntü > Uzman ayarları > VRR Konrolü > KAPALI

Nvidia kontrol panelinde ise gysnc açın hocam.

Windows 11 mi kullanıyorsunuz?

Yeni konular

Geri
Yukarı