Samsung QLED vs OLED vs Neo QLED

Ali_Bey378

Picopat
Daha fazla  
Samsung TV almayı düşünüyorum ama 3 4 farklı modelleri var.
1-QLED
2-OLED
3- Neo QLED.
4- Crystal UHD.
Hangisini önerirsiniz bu modellerin eksileri ve artıları nelerdir?

LG televizyonlarada bakabilirsiniz uzun ömürlü hemen yavaşlamıyor derseniz ki Samsung olsun OLED daha iyi olabilir.

Merhaba hocam ben Samsung Neo QLED satın aldım sanırım Neo QLED en üst modellerinden birisi gayet memnunum zaten televizyonu anlatmaya çok gerek yok 4K görüntü kalitesi göz yormayan panelleri ve mükemmel bir görüntü kalitesine sahip bütçeniz var ise Neo QLED almanızı öneririm.

OLED ve QLED öneririm ancak LG televizyonlara da bakmanızı öneriyorum. Çünkü LG ürünlerimde hiçbir arıza beyazda sarı leke vb yaşamadım. Ölü piksel olmadı. Evde bir OLED var ve 2 aydır sorunsuz.

Merhaba hocam ben Samsung Neo QLED satın aldım sanırım Neo QLED en üst modellerinden birisi gayet memnunum zaten televizyonu anlatmaya çok gerek yok 4K görüntü kalitesi göz yormayan panelleri ve mükemmel bir görüntü kalitesine sahip bütçeniz var ise Neo QLED almanızı öneririm.

Hocam güzel TV gerçekten. Hayırlısıyla kullanın.

Panel yanmasına ne kadar garanti veriyor? Olasılık artık düşük ancak insanın içini rahatlatıyor.

Güneşte parlama çok fazla oluyor mu ev güney cephe de?

Dayımda QLED bizde OLED var biz 2019-2020 civarında aldık o 1-2 yıl sonra aldı. Yan yana koymadığınız sürece değişen bir şey yok.

Anladım peki hangisini tavsiye edersiniz?

Panel yanmasına ne kadar garanti veriyor? Olasılık artık düşük ancak insanın içini rahatlatıyor.

Diğerlerinde ne kadar panel yanması garantisi OLED ve QLED de?
OLED'lerde ciddi derecede yanma riski var mı da?

LG televizyonlarada bakabilirsiniz uzun ömürlü hemen yavaşlamıyor derseniz ki Samsung olsun OLED daha iyi olabilir.

LG daha mı iyi Samsung'dan?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı