Çözüldü Samsung QVO 860 sağlığı %97'ye düştü

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

CleverRaven

Kilopat
Daha fazla  
SSD'yi alalı 2-3 ay oldu ancak sağlığı %97'ye düştü. Markası Samsung QVO 860 1TB. Sorun teşkil ediyor mu?

Screenshot_2.png

Screenshot_1.png

Çözüm
860 QVO modelinde Intelligent TurboWrite çalışmadan Native hızı 80 MB/s, yazma hızı da normal aslında.

1611564978419.png

Güzel pazarlama ama, hakkını vermek lazım. MLC yazmışlar :D
Güzel pazarlama ama, hakkını vermek lazım. MLC yazmışlar :D
Samsung'un SSD'lerdeki bu pazarlama hilesinden 980 PRO incelemesinde bahsettik. Hoş değil. Hayır kaliteli SSD yapıyorsan oraya neden MLC yazarsın... Ne ise onu yaz: QLC.

Depolama amaçlı işte hocam. Bunu alıp işletim sistemi kurmak mantıklı bir iş değil. İşletim sistemi kurulacak SSD var kurulmayacak SSD var. :)

Hocam öncelikle TR-200 çeşitli sorunları olan bir SSD. Toshiba'nın en kalitesiz SSD'si hatta. Lakin 22 TB veri yazmışsınız. CrystalDiskInfo 22 TB gösteriyor. Sağlığı epey düşmüş SSD'nin ama şu anlık dert etmeyin.

Hocam arkadaşımda bir yılda %67'ye düştü, çocuk 4 TB veri yazmıştı, ben şimdi 50TB'tan daha fazla yazdığıma eminim, şimdi iki programda ayrı değerler söylüyor, ya ben bu ne kadar veri yazdığımı nasıl öğreneceğim? Hadi kötünün iyisine denk geldim ama ne kadar veri yazdığım iki programdada doğru değil :D.

Hocam arkadaşımda bir yılda %67'ye düştü, çocuk 4 TB veri yazmıştı, ben şimdi 50TB'tan daha fazla yazdığıma eminim, şimdi iki programda ayrı değerler söylüyor, ya ben bu ne kadar veri yazdığımı nasıl öğreneceğim? Hadi kötünün iyisine denk geldim ama ne kadar veri yazdığım iki programda da doğru değil :D.
SSD'nin kendi programı yok mu? Oradan bakın bir de.

Sağlık değeri pek bir anlam ifade etmiyor ayrıca. O değer 7 defa sıfırlanabilir. Hatta Samsung 860 PRO modelinde 10 defa bile sıfırlansa SSD yine de çalışmaya devam ediyor. Bilginize:

SSD'nin kendi programı yok mu? Oradan bakın bir de.

Hocam oradada 714 TB gösteriyor, garip.

Mizahına 691 TB yazdım orda.

Yeni konular

Geri
Yukarı