Samsung R540-JT06TR RAM Takviyesi Sonrası Açılmıyor

frisby34

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar. Elimde Samsung R540-JT06TR model bir notebook var. 4GB RAM'ı bulunuyo ben bunu 8GB'a yükseltmek istedim, 2x4 GB Kingston 1333MHz DDR3 RAM aldım. Bunları BIOS'da algılıyor fakat sistem açılmıyor. Şunu sonradan farkettim benim işlemcim en fazla DDR3 1066 MHz destekliyormuş. Intel'in sayfasında öyle yazıyor fakat laptopun kendi RAM'leride 1333MHz, neden çalışmadı anlamadım. Yardımcı olur musunuz?
Sistemim:
Anakart: Bremen-ve rev mp1.1
İşlemci: i5 480m
HD 5470 1GB
RAM :2x2GB Samsung DDR3 1333MHz

Son düzenleyen: Moderatör:
Arrandale mimarisinde bellek kontrolü harici olarak kuzey köprüsü tarafından yapılır. Bellek zamanlaması kuzey köprüsü tarafından desteklenir. İntel'in sayfasına girip işlemcinin desteklediği bellek frekansına göre RAM seçimi yapılmaz. Anakartınıza 1600 MHz'ye kadar RAM takabilirsiniz. Takmak istediğiniz belleklerin tam marka ve model kodunu belirtin.

Arrandale mimarisinde bellek kontrolü harici olarak kuzey köprüsü tarafından yapılır. Bellek zamanlaması kuzey köprüsü tarafından desteklenir. İntel'in sayfasına girip işlemcinin desteklediği bellek frekansına göre RAM seçimi yapılmaz. Anakartınıza 1600 MHz'ye kadar RAM takabilirsiniz. Takmak istediğiniz belleklerin tam marka ve model kodunu belirtin.
Kısaltmaları büyük harflerle yazmadığımdan dolayı ceza yemişim.Hızlı bilgi almak adına tekrar hesap açmış bulunuyorum,özür dilerim.
RAM marka ve model şu şekilde
Kingston 4GB PC3-10600 CL9 204-PİN SODIMM (KVR13S9S8/4)

KVR13S9S8/4 bu RAM ile birlikte takmak istediğiniz ve çalıştıramadığınız RAM'in marka model kodunu da belirtin.

KVR13S9S8/4 bu RAM ile birlikte takmak istediğiniz ve çalıştıramadığınız RAM'in marka model kodunu da belirtin.
Takmak istediğim ve çalıştıramadığım RAM bir önceki mesajımda yazdığım model 2x4GB şeklinde. Şuan notebookda takılı olan RAM ler
2x2GB Samsung M471B5773CHS-CH9

M471B5773CHS-CH9
KVR13S9S8/4

Bu iki RAM birbirine ve sisteme tam uyumludur. Bellekler sağlam ise hiç problem olmadan kullanabilirsiniz. Anakartınızda 2 tane bellek slotu olduğu için KVR13S9S8/4 yanına tek modül 4 GB bellek almanız gerekmekte. 2 tane M471B5773CHS-CH9 belleğiniz varsa bunları kullanarak 8 GB'a yükseltemezsiniz.

Edit: Şuan elinizde KVR13S9S8/4 bu RAM'den iki tane mi var?

M471B5773CHS-CH9
KVR13S9S8/4

Bu iki RAM birbirine ve sisteme tam uyumludur. Bellekler sağlam ise hiç problem olmadan kullanabilirsiniz. Anakartınızda 2 tane bellek slotu olduğu için KVR13S9S8/4 yanına tek modül 4 GB bellek almanız gerekmekte. 2 tane M471B5773CHS-CH9 belleğiniz varsa bunları kullanarak 8 GB'a yükseltemezsiniz.

Edit: Şuan elinizde KVR13S9S8/4 bu RAM'den iki tane mi var?
KVR13S9S8/4 bu RAM'den iki adet var doğrudur. İki adet Samsung RAM de notebooka takılı durumdadır. Samsung RAM leri çıkarıp,KVR13S9S8/4 model RAM leri taktığımda sistem açılmıyor fakat BİOS'a girdiğimde iki RAM'i de algılıyor.

RAM'leri tek tek takıp denediğin zaman nasıl bir sonuç ile karşılaşıyorsun? Sistem açılmıyordan kastın nasıl bir hata alıyorsun? RAM'in tekini takıp Memtest86 yazılımı ile bellek modüllerini tek tek dene. Bir modülün test işlemi bittiğinde diğerini takıp dene.

RAM'leri tek tek takıp denediğin zaman nasıl bir sonuç ile karşılaşıyorsun? Sistem açılmıyordan kastın nasıl bir hata alıyorsun? RAM'in tekini takıp Memtest86 yazılımı ile bellek modüllerini tek tek dene. Bir modülün test işlemi bittiğinde diğerini takıp dene.
İlk aldığım zamanlar Windows 10 kullanıyordum.Onda bir takım hata mesajları vardı fakat hatırlamıyorum. Şuan Windows 7 kullanıyorum,herhangi bir hata vermiyor. Windows logosuna geldiğinde sistem yeniden başlıyor,tekrarlayıp duruyor.Tek tek takıp denemedim,hemen deniyorum.

KVR13S9S8/4 model iki adet RAM'i slotlara tek tek takmayı denedim fakat açılmıyor. Windows başlatılıyor yazısından sonra hemen mavi ekran verip restart atıyor. Mavi ekranı göremiyorum maalesef.

Bellek modüllerinizi tek tek takarak Memtest86 yazılımı ile test edin.

Ayrıca sizden Windows USB belleğinizi boot edip disk seçme bölümüne kadar ilerlemenizi isteyeceğim. Bu işlemleri yaparken 4 GB tek modül bellek takılı olsun. Eğer disk seçme ekranına kadar sorunsuzca gelirseniz uyumlulukla ilgili bir sorun yok demektir.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı