Samsung R540 kurulumda kapanıyor

emre..

Kilopat
Makaleler
1
Merhaba arkadaşlar, 2 gündür bilgisayara mac os x yosemite kurmaya çalışıyorum, daha önceleri sorunsuz kurabildiğim sistem bu sefer 2 farklı sistem imajı denememe rağmen kuruluma başla dedikten kısa bir süre sonra kapanıyor.

Bios'tan CPU güç tasarrufunu filan kapattım, fakat bir etkisi olmadı, çözüm önerileriniz var mı konuyla ilgili?

Hangi imajı kullanıyorsun. Ve hangi bootloader ? Neler yaptığını, kurulum da kullandığın komutlar vs. BIOS ayarlarını paylaş ayrıca.

Hangi imajı kullanıyorsun. Ve hangi bootloader ? Neler yaptığını, kurulum da kullandığın komutlar vs. BIOS ayarlarını paylaş ayrıca.

Imgur buyrun şurdan görebilirsiniz bios ayarlarımı, bootloader olarak chameleon kıllanıyorum.

yosemite-zone'un yayınladığı dmg dosyası ve daha önceki kurulumlarda kullandığım 1010.arc diye bir imaj dosyasını kullanıyorum

yosemite-zone'un yayınladığı dmg dosyası hiçbir komut girmeyince açılmıyor. -x -v yapıyorum,

arc uzantılı imajda ise GraphicsEnabler=yes ve AtiConfıg=Hoolocks kullanıyorum ekran kartı çalışsın diye, bu komutları girsem de girmesem de kapanıyor bilgisayar

Son düzenleme:
Win yanına mı kurmaya çalışıyorsun? Chameleon boot menüde kurulum yapmak istediğin bölüntüyü seçtikten hemen sonram mı yoksa OS X yükleme penceresinde kuruluma başla dedikten sonramı atıyor. Ayrıca birde şu komutla dene Scan Single Drive=Yes|No

Win yanına mı kurmaya çalışıyorsun? Chameleon boot menüde kurulum yapmak istediğin bölüntüyü seçtikten hemen sonram mı yoksa OS X yükleme penceresinde kuruluma başla dedikten sonramı atıyor. Ayrıca birde şu komutla dene Scan Single Drive=Yes|No

windows yanına kurmaya çalışıyorum evet, kurulum ekranı geliyor, disk utility ile hdd formatını yapıyorum, harddiski seçip kurulacakları seçiyorum, kurulum başlıyor, 16 dakika, 14 dakika derken pat diye kapanıyor. komutla tekrar deneyeyim

maalesef durum aynı

arkadaşlar merhaba, sorunun çözümünü buldum, eğer boot ederken cpus=1 ve busratio=xx yazarsanız sistem kapanmıyor, xx yerine kendi işlemcinizin busratio değerini yazmalısınız

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı