Samsung R540 MAC OS Başarılı kurulum

Merhaba arkadaşlar. Ben Samsung R540-JS02TR bilgisayarıma 2 gün uğraşımın sonunda başarılı olarak Yosemite'yi kurdum. Öncelikle, ben beta 2'yi değil, developer preview 1'i indirip, ona göre şu rehberdeki yazanları uyguladım: [GUIDE] Yosemite 10.10 USB bootable Installer{Updated Beta 1} - OS X 10.10 Yosemite - HackintoshOSX.com

Hard Disk'im GPT olmadığı için Beta 1 için MBR patch bulup yükleyip sorunsuz olarak yüklemeyi gerçekleştirdim. Windows 8.1 ile dual boot olarak kullanıyorum.

Sistemimde ATI Mobility Radeon 5470 ekran kartı vardı, GraphicsEnabler=Yes yazarak çalıştırmayı başardım.

Sistemdeki Broadcom dahili wifi'ı hiçbir şekilde tanımadığı için, kullandığım Edimax EW-7811Un USB dongle'ın Realtek üzerinden driverlarını indirdim. ALC269 Mavericks'te ses kartımı çalıştırıyordu, hala çalıştırıyor. Şu an hala dp1 yüklü, henüz güncellemeleri yapmadım, az sonra güncellemelere başlayacağım. Eğer bir sorun çıkarsa tekrar bu başlık üzerinden bilgilendiririm.

Bunlar da kurduğum sistemden ekran görüntüleri:

kilRHkY.jpg

v6qvoOx.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayırlı olsun. 10.10 kamu beta 2 kullanıyorum. Kararlılık konusunda 4-5 gündür soruna raslamadım. Tek sıkıntı yazılım uyumsuzluğu oda zamanla kararlı sürüm ile hallolur.

Alc 269 ile HDMI ses alıyor musunuz ?

Son düzenleme:
Şimdi AppleHDA kullanıyorum MIDI Setup ve ses ayarlarının içinde HDMI görünmüyor. DSDT düzenlemesi falan yaptım ama olmadı.
VoodooHDA 2.8.5 ile de HDMI ses alamadım. Yalnız MIDI Setup ve ses ayarlarının içinde HDMI görünüyor ama çalışmıyor.

Belirtmeliyim işler daha da kolaylaştı. Chamelon 2380 ile sadece Yosemite dosyasının ismi değiştirilerek başlangıç USB hazırlanabiliyor.Ne bir komut ne de MBR yaması falan hepsini yapıyor. Unibeast'den daha marifetli hale getirmişler

Son düzenleme:
MBR olarak nasıl dual boot yapıyorsunuz? Hangi bootloader kullanıyorsunuz? Bunu yeni partition açıp kurarsam Windows 8'e bir şey olur muı? Ona göre yedek alıcam.

MBR olarak nasıl dual boot yapıyorsunuz? Hangi bootloader kullanıyorsunuz? Bunu yeni partition açıp kurarsam Windows 8'e bir şey olur muı? Ona göre yedek alıcam.
clover kullanıyorum, windows 8 dvdsi yanınızda bulunsun yüklemeden sonra sistemi onarmamız gerekiyor çünkü boot dosyaları bozuluyor.

Sadece 1 adet flashdisk var bu durumda MacOS kurduktan sonra o flashdiske tekrar Win8 yazabiliriz herhalde dimi sıkıntı olmaz.

Ayrıca şeyi sormam gerek, Windows 8 boot edeceğiniz zaman yine Clover'ı mı kullanıyorsunuz? Yoksa F11-F8 gibi tuşlarla mı Clover açılıyor? Öyle ise daha iyi.

Sadece 1 adet flashdisk var bu durumda MacOS kurduktan sonra o flashdiske tekrar Win8 yazabiliriz herhalde dimi sıkıntı olmaz.

Ayrıca şeyi sormam gerek, Windows 8 boot edeceğiniz zaman yine Clover'ı mı kullanıyorsunuz?

Windows 8'e EasyBCD yükledim, önce normal işletim sistemi seçme ekranı geliyor, eğer windowsu açacaksam direk windowsu seçiyorum açılıyor, mac os'u açacaksam onu seçiyorum, clover açılıyor, ordan tekrar diski seçip işletim sistemini başlatıyorum

Güzel bir sistem kurmuşsunuz o zaman. :) EasyBCD'yi duymuştum o sonraki iş. Şimdi Yosemite 10.10 insin deneyeceğim her şeyi. Sizde kurulum yapmadan önce ATI Driverlarını sildiniz değil mi TransMac kullanarak o aşamalar aynı Rehberdeki gibi mi?

Diğer konuda attığınız komutları nereye yazacağımı bilemedim.

Son düzenleme:
Güzel bir sistem kurmuşsunuz o zaman. :) EasyBCD'yi duymuştum o sonraki iş. Şimdi Mavericks 10.10 insin deneyeceğim her şeyi. Sizde kurulum yapmadan önce ATI Driverlarını sildiniz değil mi TransMac kullanarak o aşamalar aynı Rehberdeki gibi mi?

Diğer konuda attığınız komutları nereye yazacağımı bilemedim.
Hayır hiçbir şeyi silmenize gerek yok, Clover ekranında boot args kısmına yazacaksınız options'ta, ekran sıkıntısız çalışıyor bende şu an.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı