Samsung R580 RAM değişimi

Atakan D.

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Merhabalar. İşlemcisi i3-370M ve ekran kartı AMD HD5470M olan dizüstü bilgisayarımın 2+1 olmak üzere 3GB RAM'i var. Bu RAM'leri komple değiştirip 2+2 veya 4+4 şeklinde yenilerini almak istiyorum. Önerileriniz nelerdir? Değişim yapıldıktan sonra BIOS'tan veya Windows'tan herhangi bir değişiklik yapmam gerekiyor mu? Şu anki RAM'in kaç MHz olduğunu nereden öğrenebilirim? Teşekkürler...

1.JPG
2.JPG
3.JPG

Düşündüm de 2. slottaki 1GB olanı çıkarıp bu aşağıdaki RAM'leri taksam uyumlu olur mu? 2+4 şeklinde 6 GB benim için yeterli.

Kingston 4GB 1333MHz DDR3 CL9 Notebook Ram - Vatan Bilgisayar

Kingston 4 GB 1600 MHz DDR3 CL11 Notebook RAM Fiyat, Özellik ve Yorumları

Son düzenleme:
Yüksek MHz değerlerine sahip bir RAM alabilirsiniz. 1066 MHz olarak çalışır ama RAM uyumu biraz sıkıntılı olduğu için aynı marka ve model almanız sizin için daha iyi olacaktır. Eğer dediğiniz gibi böyle bir şey mümkün değilse, çalışırsa eğer tahminimce attığınız RAM’lerden 1333 MHz CL9 çalışır.

Anakartınızın desteklediğinden fazla MHz değerinde olan model de alsanız, anakartınız üstünü desteklemediği için o MHz de çalışmayacaktır. Haliyle paranız ekstradan çöpe gidecek. Anakartınıza uyumlu aynı model bellekler tercih edin.

Frekansı anakart değil işlemci belirler senin makinanda. O da maks. 1066 destekliyor. Fazlasını taksan da 1066'da çalışırsa çalışır. Yerinde olsam işlemciyi değiştirirdim öncelikle.
Intel® Core™ i3-370M Processor (3M cache, 2.40 GHz) Ürün Teknik Özellikleri
Ek olarak; 1.nesil i3 için 8GB bellek dünyanı değiştirmez. RAMleri sıfır alacaksan onun yerine makinanı satıp ikinciel 2. ya da 3. nesil i5li makina alman gece gündüz farkı yaşatır.

Frekansı anakart değil işlemci belirler senin makinanda. O da maks. 1066 destekliyor. Fazlasını taksan da 1066'da çalışırsa çalışır. Yerinde olsam işlemciyi değiştirirdim öncelikle.
Intel® Core™ i3-370M Processor (3M cache, 2.40 GHz) Ürün Teknik Özellikleri
Ek olarak; 1.nesil i3 için 8GB bellek dünyanı değiştirmez. RAMleri sıfır alacaksan onun yerine makinanı satıp ikinciel 2. ya da 3. nesil i5li makine alman gece gündüz farkı yaşatır.
aynı laptop bendede var 1.nesil i7 940xm destekliyor fakat şu an piyasada i7 740QM işlemci bulabildim bu işlemci ve ramleri 4+4 8gb ram takıp desteklesem sizce pc de performans olarak bir artış olur mu yoksa değmez mi şu an 900 ila 1000 lira gibi bir rakama değiştirebiliyorum

Yeni konular

Geri
Yukarı