Samsung RAM Alınmalı mı?

Daha fazla  
Ben Kingston, Corsair gibi markaların bellekleri Samsung'dan alıp üstüne isimlerini yazıyorlar diye biliyorum. Bu yüzden Samsung'un RAM'lerini almakta bir sakınca görmüyorum fakat piyasada çok az var ve bir PC içerisinde kolay kolay görebildiğim bir marka değil. Bilmediğim bir şeyler mi var ?

Notebook'larda çok sık samsung bellekler kullanılır fakat masaüstü tipi ram'ler çok yok haklısın.Fakat orjinal olduğu sürece hiçbir sıkıntı olmaz zira samsung bellek konusunda nam yapmış bir marka.

Şuan All-In-One bilgisayarım için Samsung 8 GB DDR3 bellek lazım lakin modelini bilmediğimden konu açamıyorum. Hepsinin modeli standart mıdır nasıl anlayabilirim?

Ben Kingston, Corsair gibi markaların bellekleri Samsung'dan alıp üstüne isimlerini yazıyorlar diye biliyorum. Bu yüzden Samsung'un RAM'lerini almakta bir sakınca görmüyorum fakat piyasada çok az var ve bir PC içerisinde kolay kolay görebildiğim bir marka değil. Bilmediğim bir şeyler mi var ?
1- Kingston, Hynix, Crucial gibi üreticiler kendi belleklerini üretir
2- Her 3. parti samsung kullanmaz.
Aynı zamanlamada, aynı hızda ve voltajda çalışıyorsa, başka markanın da RAM'ini alabilirsiniz.
Her zaman tutmayabilir ama yinede evet çok büyük ihtimalle sorun çıkmaz.

Samsung bellekler genellikle ekran kartlarında kullanılır ve gerçekten kalitelidir. Diğer markalar kendi belleklerini üretiyor. Alsanızda bir sıkıntı yaşamazsınız. Rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı