Samsung RF511 Laptopta daha fazla Ampere sahip adaptör kullanılır mı?

PossibleTurco

Kilopat
Makaleler
34
Laptopum normalde 19V 4.74 amper ve 90 Watt isteyen bir laptop. Adaptörümde 19V 4.74 amper ve 90 Watt ancak güç yetmiyor arkadaşlar. Adaptör laptopu besleyemiyor ve ısınıyor oyunlara girince. İnternetten araştırdığımda benim laptopumun adaptörlerinin böyle bir sorunu olduğu gördüm. Yani yük altına girince adaptör acayip ısınıyor ( yaklaşık bir 50-60 derece oluyor.) ve yanına yaklaşınca Coil Whine benzeri sesler duyuyorum. Adaptör orijinal ancak burada sorum acaba adaptöre daha yüksek amperli ve daha yüksek Watt değerine sahip bir adaptör kullansam ısınma sorunu ortadan kalkar mı? Mesela benim laptopum 90 Watt istiyor ben 120 Watt bir adaptör kullansam sorun çıkar mı? Cevaplarınızı bekliyorum. Laptopum Samsung rf511.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben başta aynı değerlere sahip kaliteli bir adaptör kullanmanızı öneririm. Eğer yine sorun devam ederse biraz daha yüksek değerlere sahip kaliteli bir adaptör alabilirsiniz.
İşte hocam tam performansa alınca laptopu adaptörden böyle fokurdama, kaynama gibi sesler geliyor Coil Whine yaşıyorum büyük ihtimalle ve rahatsız ediyor. Ayrıca adaptörüm kaliteli ve orijinal olmasına rağmen yaşıyorum bunu. Patlayacak diye ödüm kopuyor o yüzden daha yüksek amperli bir adaptöre geçmek istiyorum önerebileceğiniz markalar var mı?

İnternetten araştırdığımda benim laptopumun adaptörlerinin böyle bir sorunu olduğu gördüm.
Böyle dediğiniz için yine kaliteli ama farklı bir model adaptör kullanın deme gereksinimi duymuştum.
Patlayacak diye ödüm kopuyor o yüzden daha yüksek amperli bir adaptöre geçmek istiyorum önerebileceğiniz markalar var mı?
Adaptör markalarını bilmiyorum ama ucuzlardan sakının diyebilirim. Yorumları iyi olan ve kalitesini hissettiğiniz bir şey alın. Benim bilgim ancak buraya kadar.

Yeni konular

Geri
Yukarı