Samsung Root Cihazlarda Smart View Aktifleştirme

Makaleler
23
Yer
Antiocheia
Cihazda root erişimi olan bir yazılım kurulduğunda Smart View kendini devre dışı bırakıyor. Bir cihaza bağlantı kurmak istediğinizde şöyle bir hata alıyorsunuz:
1589555330875.png

Bunu düzeltmek için Play Store'den Build.prop Editörü indiriyoruz.
Açtıktan sonra üstteki kaleme basıyoruz.
build prop1.jpg

Sonra açılan ekranda en alta iniyoruz ve # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES kısmında ro.config.tima=1 ise 0 yapıyoruz. wlan.wfd.hdcp=disable yapıyoruz eğer yoksa kendimiz ekliyoruz.
build prop2.jpg

Yazdıktan sonra üstteki kaydetmeye basıp Save diyoruz. Telefonu yeniden başlattığınızda düzelmiş olması lazım.
Kaynak

Cihazda root erişimi olan bir yazılım kurulduğunda Smart View kendini devre dışı bırakıyor. Bir cihaza bağlantı kurmak istediğinizde şöyle bir hata alıyorsunuz:
Eki Görüntüle 563515
Eki Görüntüle 563529
Sonra açılan ekranda en alta iniyoruz ve # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES kısmında ro.config.tima=1 ise 0 yapıyoruz. wlan.wfd.hdcp=disable yapıyoruz eğer yoksa kendimiz ekliyoruz.
Eki Görüntüle 563528
Yazdıktan sonra üstteki kaydetmeye basıp Save diyoruz. Telefonu yeniden başlattığınızda düzelmiş olması lazım.
Kaynak
Konuyla her ne kadar alakasız olup hala Nokia 6300 kullansam da güzel konu :D.
Sebepsiz yere böyle konulara bakmayı seviyorum :D.

Cihazda root erişimi olan bir yazılım kurulduğunda Smart view kendini devre dışı bırakıyor. Bir cihaza bağlantı kurmak istediğinizde şöyle bir hata alıyorsunuz:
Eki Görüntüle 563515
Eki Görüntüle 563529
Sonra açılan ekranda en alta iniyoruz ve # ADDITIONAL_BUILD_PROPERTIES kısmında ro. Config. Tima=1 ise 0 yapıyoruz. WLAN. Wfd. Hdcp=disable yapıyoruz eğer yoksa kendimiz ekliyoruz.
Eki Görüntüle 563528
Kaynak

Bu programi kurdum. Kalem isaretine yani duzenleyiciye bastim. Ama dosyalar acilmiyor. Bos ekran cikiyor.

Dosya Ekleri

• Screenshot_20201214-175513_BuildProp.jpg
    Screenshot_20201214-175513_BuildProp.jpg
    15,6 KB · Görüntüleme: 242
Sağ üstteki kaleme basınca da düzenleme ekranı gelmiyorsa bir sorun var demek. Root düzgün olduğuna emin misiniz telefonda?

Play Store'deki diğer editörleri ya da en son çare Root Explorer indirip oradan build.prop düzenleyebilirsiniz.

Sağ üstteki kaleme basınca da düzenleme ekranı gelmiyorsa bir sorun var demek. Root düzgün olduğuna emin misiniz telefonda?

Play Store'deki diğer editörleri ya da en son çare Root Explorer indirip oradan build.prop düzenleyebilirsiniz.
Eyvallah reis.Olmayacak gibi fazla kurcalarsak bu sefer cokertiriz.Fazla anlamiyorum zaten

Eyvallah reis.Olmayacak gibi fazla kurcalarsak bu sefer cokertiriz.Fazla anlamiyorum zaten

Eki Görüntüle 563515
Eki Görüntüle 563529
Eki Görüntüle 563528
Kaynak

Harikasın üstat. Oldu valla.

Yeni konular

Geri
Yukarı