Samsung RV-511 A04TR RAM Değişimi

ozgurbugra5461

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
E-Ticaret
Samsung RV-511 A04TR model bir dizüstü bilgisayarım var. İlk satın alındığında, Windows 7 64 bit işletim sistemi ile birlikte geldi lâkin 2 GB RAM vardı ve oyun oynarken kasmalar çok fazlaydı. Daha sonra 32 bit işletim sistemine geçiş yaptım fakat şimdi de istediğim oyunları çalıştıramıyorum. CPU-Z programı ile baktığımda 4 slot olduğunu gördüm ve bunlardan sadece biri dolu. CPU-Z programından almış olduğum sonuçlar ekte mevcut. 2 GB RAM daha mı alayım? Yoksa onu söküp iki farklı RAM mi alayım? Ayrıca RAM'i hangi özelliklere göre alacağımı anlamadım. Yardımcı olur musunuz? Şimdiden teşekkür ederim.

fdghfgh.png
yfufhj.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Farklı modüller arasında uyum sorunu olabileceğinden dolayı tavsiyem her zaman tek modül veya Kit almanızdır.

Verdiğiniz bilgiler ışığında aşağıdaki gibi bellek alabilirsiniz:
  • SO-DIMM
  • DDR3
  • 1066 Mhz
1333 MHz de uyumlu olabilir ama kesin diyemiyorum.

Farklı modüller arasında uyum sorunu olabileceğinden dolayı tavsiyem her zaman tek modül veya Kit almanızdır.

Verdiğiniz bilgiler ışığında aşağıdaki gibi bellek alabilirsiniz:
  • SO-DIMM
  • DDR3
  • 1066 Mhz
1333 MHz de uyumlu olabilir ama kesin diyemiyorum.
Öncelikle cevabınız için çok teşekkür ederim Recep Bey. Peki markası farklı olsa sorun yaratır mı?

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı