Samsung RV 520 laptop için macOS kurulumu

unveronline

Decapat
Daha fazla  
Selamlar öncelikle,
Başlıkta belirttiğim üzere Samsung'un RV 520 modeline macOS deneyimlemek istiyorum. Bu konuda bilgisi olan arkadaşların yardımlarını rica etmekteyim.

Sistem özelliklerim;
İşlemci: Intel Core i5 2410M (2.3 GHz)
RAM: 4 GB
Grafik kartı: NVIDIA GeForce GT520M

Öncelikle Win32 ile flash bellek sürücüsüne macOS High Sierra 10.13.6 sürümünü yazdırdım. BIOS ayarlarından sistemi flash bellek ile boot etmeye çalıştım ancak sistemi bir türlü flash bellek ile başlatamadım.
Daha sonra benzer bir yazılım olan Etcher ile yazdırdım ancak yine sistem flash bellekten bir türlü başlamıyor. Başka bir flash bellek ile denememde de yine aynı sorunu yaşadım.
BIOS ayarlarımda boot için flash bellek seçili. Tam olarak sistemim buna uyumlu mu değildir? Bundan dolayı mı bir türlü daha boot ekranına geçiş yapamadım? Veya indirdiğim macOS sürümü benim işlemcim ile mi uygun değildir?

Ek olarak bu sorunu çözmem halinde harici 1.5 TB'lık hard diski ikiye böldüm. Ayırdığım bir bölümüne macOS sürümünü yükleyip, başlangıçta kurulum sonrasında bu hard disk üzerinden başlatıp sistemi kullanmaya devam edebilir miyim? Yükleme esnasında biçimlendirme sonucunda harddiskimin yükleme bölümü haricinde tüm verilerime erişim kaybı yaşar mıyım?

Konulara çok hakim olmadığımdan orta düzeyde bilgisayar bilgisine sahibim. Sürçülisan ettiysem kusura bakmayın lütfen. Cevaplarınız ve yardımlarınız için şimdiden teşekkür eder, iyi günler dilerim herkese.

Yakında Legacy sistemler için OpenCore EFI dosyası gelecek. Lütfen onu bekleyiniz.
Teşekkürler. Konu altından doğru bağlantı linkini de zahmet olmazsa geldiği zaman paylaşırsanız sevinirim. Yanlış bir kurulum yapmak istemem açıkçası. Teşekkürler tekrar, iyi günler dilerim.

Yeni konular

Geri
Yukarı