Samsung S10+ 512 GB (Snapdragon) vs iPhone XS 512 GB

XS’in telefotosu 11’in geniş açılı lensinden daha iyi. 11’i çokça deneyimledim, küresel sapması ve greni çok yüksek. Evet kağıt üzerinde “geniş açı” ama sadece Kağıt üzerinden bakmakla olmaz. Gece modu performansı daha iyi XS’e göre. A13, A12’ye göre %15-20 kadar daha iyi. Bu abartılacak bir durum değil bence. XR’ın RAM’i 3 GB’dı evet, 11 ile kasaları aynı olunca onu karıştırmışım.

512 GB XS, sadece 1 sene eski olmasına rağmen 10 bin bandıydayken 1 sene daha yeni 64 GB IPS ekranlı alüminyum kasa bir cihaza 15-16 binleri vermek mantıklı gelmiyor. iPhone 8 kullanıyorum, 64 GB ve yetmiyor zaten artık.

Problem de o, fiyat. Param olsa zaten, 25 binlere çıkabilsem 128-256 GB iPhone 12 düşünürüm.

Teşekkür ederim hocam. GG3 ve S10+’da olmayan ön kamera dizilimi beni uzaklaştırıyor. 4K/60FPS olduğu için S10+ çok hoş geldi. Ama tabii SD 855 Modeli bulmak zor.
Ayiptir sormasi 10K'ye XS 512 GB'yi kim kime veriyor? Ayrica iPhone 11 2. elde 15K degil?

Genis aciyi, telefotodan daha cok kullaniyorsun. Telefoto kamera 2023 yilinda olmazsa olmaz degil, hatta olmasa da olur. Ama genis aci kamerasi olmazsa olmazdir. 1000 liralik cihazda bile dandik de olsa genis aci kamerasi var artik.

%15-20 fark nasil onemli degil? Veya ekran suresinin 1 saat daha uzun olmasi nasil onemli degil? Bunlar telefon tercihindeki en onemli kriterler.

Ayiptir sormasi 10K'ye XS 512 GB'yi kim kime veriyor? Ayrica iPhone 11 2. elde 15K degil?

Genis aciyi, telefotodan daha cok kullaniyorsun. Telefoto kamera 2023 yilinda olmazsa olmaz degil, hatta olmasa da olur. Ama genis aci kamerasi olmazsa olmazdir. 1000 liralik cihazda bile dandik de olsa genis aci kamerasi var artik.

%15-20 fark nasil onemli degil? Veya ekran suresinin 1 saat daha uzun olmasi nasil onemli degil? Bunlar telefon tercihindeki en onemli kriterler.
Buyurun:

İkinci el temiz bir iPhone 11 de 14’ten aşağı yok. Sıfırı 16 bin zaten, 11’i ikinci el düşünmüyorum.

Çünkü güncelleme desteği almıyor. Yani diğerlerine göre daha erken yıpranmaya başlamış bir cihaz.

Bu ikisini nasıl bağdaştırdınız? Android'in sahibi Google bile o zamanlar amiral gemilerine 3 yıl yazılım desteği veriyordu. S20'yi hâlâ Android 11'de kullananlar var, cihazın güncelleme almamış olması donanımın yazılımlara yeterli olması neticesinde şu andan ihtibaren 3-4 yıllık kullanımda herhangi bir sorun teşkil etmez.

Son düzenleme:
S10+ Snapdragon işlemcili modeli kesinlikle alınır.
Exynos işlemcili olanları yerden yere vurulacak kadar kötü değil ama bir Snapdragon kadar asla ve asla olamaz.
9820 işlemcili S10e kullanmış biri olarak bunu söylüyorum.

XS'lerin artık canı çıkıyor gerek kamera gerek de bence performans olarak Snapdragon 855 işlemcili S10+ daha iyi bir seçim olur.

Güncellemeyi önemsiyorsanız SE 2020.

Bu ikisini nasıl bağdaştırdınız? Android'in sahibi Google bile o zamanlar amiral gemilerine 3 yıl yazılım desteği veriyordu. S20'yi hâlâ Android 11'de kullananlar var, cihazın güncelleme almamış olması donanımın yazılımlara yeterli olması neticesinde şu andan ihtibaren 3-4 yıllık kullanımda herhangi bir sorun teşkil etmez.
SD855’den bahsediyoruz hocam. 2023 model Xipxop 5G telefonlardaki işlemcileri bile tokatlar. Ben de sizinle aynı fikirdeyim, gayet güçlü bir cihaz bence.

S10+ Snapdragon işlemcili modeli kesinlikle alınır.
Exynos işlemcili olanları yerden yere vurulacak kadar kötü değil ama bir Snapdragon kadar asla ve asla olamaz.
9820 işlemcili S10e kullanmış biri olarak bunu söylüyorum.

XS'lerin artık canı çıkıyor gerek kamera gerek de bence performans olarak Snapdragon 855 işlemcili S10+ daha iyi bir seçim olur.

Güncellemeyi önemsiyorsanız SE 2020.
Yorumunuz için çok teşekkür ederim hocam, çok faydalı, sağ olun 💓

Geri
Yukarı