iPhone 14 Pro 256 GB vs S23 Ultra 12 GB/512 GB

Hepinize yorumlarınız ve katkılarınız için çok teşekkür ederim. Değerini korusun ileride satarım gibi bir düşüncem olsaydı iPhone almayı düşünürdüm ama asıl telefon alma sebebim kamera olduğu için şu an kararım S23udan yana. Aklıma takılan birkaç soru var.
1- izlediğim incelemelerin çoğunda kamera olarak S23u daha önde idi. Ama dxomark puanlamasında iPhone 14 Pro 146, S23u 140 puanda. Nasıl oluyorda iPhone bu kadar fark atıyor?
2-iPhone sosyal medyaya fotoğraf atarken vs daha iyi diye bir şey duymuştum. S23u daha iyi fotoğraf çektiği halde Instagram'a fotoğraf vs atarken görüntü kalitesinde düşme vs gibi bir durum söz konusu olur mu yoksa çatır çatır ne çektiyse atar mı?

S23 Ultra'da fotoğraf olarak sosyal medyada sorun yaşamazsın. Video konusunda sorun yaşayabilirsin.(düzeldi diyen var, düzelmedi diyen var. Net bir şey diyemiyorum) S23 Ultra'da Instagram videosu için en yüksek kalitede yükle ayarını aktif edip kamera ayarlarından yüksek bitrate seçip 1080p 60FPS formatıyla, Instagram değil cihaz kamerasından çekip atman lazım. Bunlara rağmen çok iyi kalite sunmuyorsa yapacak bir şey yok.

Merhaba arkadaşlar. 2 aylığına Erasmus için Almanya Berlin'e geldim. Telefon alacağım ama çok kararsızım. Telefon incelemelerine baktığımda kamerasinin iyi olması ve fiyatının daha uygun olma sebebi ile S23 ultraya karar kılmıştım ama Almanya'da iki telefonunda fiyatı aynı. 1290 euro civarı. Türkiye'de ise aralarinda 12-13 bin TL var ve bildiğiniz gibi 14 Pro daha pahalı. Burada S23 Ultra alırsam bir daha iPhone 14 Pro alamayacağım ve çevrenin alayına maruz kalacağım için canım sıkılır diye düşünüyorum. Ama asıl telefon alma sebebim de kamera olduğu için gönlüm S23'ten yana. Siz ne önerirsiniz?

Not: MediaMarkt'tan almayı düşünüyorum ve tax Free %9 galiba. Daha fazla tax Free alabileceğim bir taktik vs varsa paylaşırsanız sevinirim.

iPhone 14 Pro modelini tercih etmeniz daha sağlıklı olur kamerası için alacaksanız.
Sosyal medya optimizasyonu Samsung'dan daha başarılı.

Kararı vermişsin zaten. Hayırlı olsun. Kamerada S23 serisi daha iyi.

Fotoğraf ve video konusundaki başarıyı Apple ve Huawei sergilemektedir.
Kimin bilgi bakımından yetersiz olduğu yeterince ortadadır!

S23 Ultra'da fotoğraf olarak sosyal medyada sorun yaşamazsın. Video konusunda sorun yaşayabilirsin.(düzeldi diyen var, düzelmedi diyen var. Net bir şey diyemiyorum) S23 Ultra'da Instagram videosu için en yüksek kalitede yükle ayarını aktif edip kamera ayarlarından yüksek bitrate seçip 1080p 60FPS formatıyla, Instagram değil cihaz kamerasından çekip atman lazım. Bunlara rağmen çok iyi kalite sunmuyorsa yapacak bir şey yok.

Düzelen bir şey yok hocam, S23 Ultra ve S23 modelinde sosyal medya ya fotoğraf atmak istediğimde özellikle Instagram'a arkadaşlarımın söylediği iPhone 14 Pro ile çekip tekrar atmamı istiyorlar. Video konusunda girmiyorum bile.

Kendinle çelişiyorsun sadece. Kaç kere anlatacağız sana? S23 UItra modeli net bir şekilde 14 Pro modelinden daha iyi. Bu apaçık ortada olan bir şey ama anlamak istemiyorsun.

P60 Pro'nun ve 14 Pro'nun S23 Ultra'dan daha iyi kameraya sahip olduğunu mu düşünüyorsunuz hocam? Hadi 14 Pro'yu geçtim ama P60 Pro kesinlikle S23 Ultra'dan daha iyi bir arka kamera paketine sahip değil. Ayrıca P60 Pro denen cihazda 8+ Gen 1 var, S23 Ultra'da 8 Gen 2 var. Video konusunda P60 Pro, 11 Pro & S21 Ultra seviyesindedir anca, çünkü video işleme kabiliyeti berbat. Ön kameraya girmiyorum bile.

Huawei, Apple ve Samsung ile baş edebilecek bir firma değil şu an.

Kendinle çelişiyorsun sadece. Kaç kere anlatacağız sana? S23 uıtra modeli net bir şekilde 14 Pro modelinden daha iyi. Bu apaçık ortada olan bir şey ama anlamak istemiyorsun.

Ahahahaha kamera konusunda Huawei P60 Pro daha iyi, sen çelişiyorsun!
Yerince açık bir şekilde yorum yapmama rağmen anlamamışsın! Anlatmaya çalıştığın şeyi sen anlayabiliyor musun ki?

Ahahahaha kamera konusunda Huawei P60 Pro daha iyi, sen çelişiyorsun!
Yerince açık bir şekilde yorum yapmama rağmen anlamamışsın! Anlatmaya çalıştığın şeyi sen anlayabiliyor musun ki?
Hala aklını kullanmadan konuşmaya devam ediyorsun. P60 Pro daha mı iyi :D @irsuya gerekeni anlatmış sana zaten ama anlamayacaksın muhtemelen.

Hala aklını kullanmadan konuşmaya devam ediyorsun. P60 Pro daha mı iyi :D @irsuya gerekeni anlatmış sana zaten ama anlamayacaksın muhtemelen.

Anlatmış olabilir, ikna olduğumu kim söyledi peki. Samsung Galaxy S23 Ultra ve S23 kullanıyorum. P60 Pro da yolda bilmem anlatabildim mi? Cihazı kullanmadan bu kadar büyük savunmalarda bulunmanız enteresan. Görmediğiniz şeyler hakkında yorumlar yapmaya devam ediyorsunuz yine! Samsung yerini Huawei'ye kaptırdı kabul etmek bu kadar zor olmamalı!

Anlatmış olabilir, ikna olduğumu kim söyledi peki, Samsung Galaxy S23 ulrta ve S23 kullanıyorum. P60 Pro da yolda bilmem anlatabildim mi? Cihazı kullanmadan bu kadar büyük savunmalarda bulunmanız enteresan. Görmediğiniz şeyler hakkında yorumlar yapmaya devam ediyorsunuz yine!
Sen kendi gözünle test edince doğru mu oluyor? Ona bakarsan 6s'in kamerasını S20'den iyi bulanlar da var. Ben bu işi yapanlardan, doğrulanmış yerlerden testlerine ve karşılaştırmalarına bakıp yorum yapıyorum. Sen fanboy olduğun için her türlü iPhone kamerası daha iyi gelecek zaten!

Son düzenleyen: Moderatör:
Sen kendi gözünle test edince doğru mu oluyor? Ona bakarsan 6S'in kamerasını S20'den iyi bulanlar da var. Ben bu işi yapanlardan, doğrulanmış yerlerden testlerine ve karşılaştırmalarına bakıp yorum yapıyorum. Sen fanboy olduğun için her türlü iPhone kamerası daha iyi gelecek zaten!

Acınası bir durumda olduğunu gösteriyorsun bunu söyleyerek.

Ahahahaha komik Huawei diyorum Samsung fanboyu :D kimin aklını kullanamadığı ortada!
IPhone'nin adı bile geçmiyor! ( sen kendi acınası durumuna yan bence ) daha okuduğunu anlamıyosun!

Yeni konular

Geri
Yukarı