Samsung S20 FE 128/6 vs 256/8

Bütçe
5000-6000

curiousoftech

Kilopat
Yakın tarihte (1 haftaya kadar.) telefon alacağım. Samsung S20 FE (Snapdragon) modelini beğendim. Bu modelin 128GB'ı için şu an stok var fakat 256/8 versiyonu için stok yok. Bu stokları beklemeli miyim? Yani depolama kısmını SD kart ile halledebilirim fakat RAM için 6GB günümüzde yeterli midir? IOS'ten geçeceğim Android'e. Ondan dolayı hakim değilim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Yakın tarihte (1 haftaya kadar.) Telefon alacağım. Samsung S20 FE (Snapdragon) modelini beğendim. Bu modelin 128 GB'ı için şu an stok var fakat 256/8 versiyonu için stok yok. Bu stokları beklemeli miyim? Yani depolama kısmını SD kart ile halledebilirim fakat RAM için 6 GB günümüzde yeterli midir? IOS'ten geçeceğim Android'e. Ondan dolayı hakim değilim. Bilgilendirirseniz sevinirim.

Günümüzde 4 GB RAM bile standart bir kullanıcı için yeterli.
SD 865 + 6 GB RAM fazlasıyla yeterli, 4 yıldan önce o 2 GB RAM farkını hissetmezsiniz bile.

Hangi iPhone modelinden bu cihaza geçiş yapacaksınız?

Iphone 6S modelinden geçiş yapıyorum. Üniversite amaçlı alacağım. Yani dilediğimde dizi/film izleyebileyim, ara sıra oyun oynayabileyim ve gün boyu beni idare etsin diye alıyorum. Dediğiniz gibi 2GB RAM'in büyük bir önemi yoksa tercih edeceğim gibi duruyor. Poco F3'ün 256/8 versiyonu 5500TL civarlarında aslında fakat ara yüz konusunda çok geride diye biliyorum. Ekran, batarya ömrü ve performans açısından bir tık daha iyi diye biliyorum. RAM sorun olmayacaksa depolamayı SD kart ile halledebilirim diye düşünüyorum S20 FE için. IOS tarafında SE 2020 düşünüyordum fakat batarya, ekran boyutu konusunda tam emin olamadım son zamanlarda ve karar değiştirdim. Android'in verdiği özgürlük üniversite ortamında daha çok iş yapar diye düşünüyorum.

iPhone 6S modelinden geçiş yapıyorum. Üniversite amaçlı alacağım. Yani dilediğimde dizi/film izleyebileyim, ara sıra oyun oynayabileyim ve gün boyu beni idare etsin diye alıyorum. Dediğiniz gibi 2 GB RAM'in büyük bir önemi yoksa tercih edeceğim gibi duruyor. POCO F3'ün 256/8 versiyonu 5500TL civarlarında aslında fakat arayüz konusunda çok geride diye biliyorum. Ekran, batarya ömrü ve performans açısından bir tık daha iyi diye biliyorum. RAM sorun olmayacaksa depolamayı SD kart ile halledebilirim diye düşünüyorum S20 FE için. iOS tarafında SE 2020 düşünüyordum fakat batarya, ekran boyutu konusunda tam emin olamadım son zamanlarda ve karar değiştirdim. Android'in verdiği özgürlük üniversite ortamında daha çok iş yapar diye düşünüyorum.

F3 modeli performans ve RAM miktarı hariç daha iyi, performans olarak arada %10-%15 fark ya var ya yok.

Kısacası hocam 4-5 yıldan önce o RAM meselesini hissetmezsiniz.
He ama eğer almak için aceleniz yok ise bekleyebilirsiniz 8 GB RAM olanın stoklara gelmesini.

Snapdragon 865 128/6 versiyonunu kullanıyorum, bataryası bana 2 gün yetiyor ama oyun oynarken ısınıyor.
Screenshot_20210805-091057_Device care.jpg

Geri
Yukarı