Çözüldü Samsung S20 FE 960 FPS ağır çekim yapıyor mu?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Bahtsızbahtlı

Centipat
Daha fazla  
Samsung S20 FE'de Ultra ağır çekim özelliği 720p çözünürlükte 960 kare/sn çekim yaptığı teknik bilgisi var fakat bu 960 FPS gerçek 960 FPS mi yoksa 240 veya 480 FPS çekip yazılımla mı 960 FPS'e çıkartıyor? Bunun hakkında hiçbir yerde bilgiye ulaşamadım konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Bir proje için ağır çekim videolar üretmem gerekiyor, o yüzden makul bütçeyle ağır çekimi kaliteli olan bir telefon arayışındayım. Farklı telefon tavsiyeleriniz varsa ona da açığım.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Fiziksel olarak 960 FPS çekmiyor, daha düşük FPS'lerden upscale yapıp videoyu cropluyor. S20 FE SD işinizi görür.
Fiziksel olarak 960 FPS çekmiyor, daha düşük FPS'lerden upscale yapıp videoyu cropluyor. S20 FE SD işinizi görür.

Yani bir nevi Slow Motion uygulamasına gerek kalmadan yazılımsal olarak görüntüyü normalinden daha da yavaşlatıyor değil mi? O halde mesela iPhone 12'nin 1080p 240 FPS ağır çekim modunda çekilen görüntüyü ben kendim herhangi bir uygulamada 4 katı daha yavaşlatarak 960 FPS'e ulaşabilirim. O halde S20 FE'nin 960 FPS ağır çekim yapması pazarlama stratejisinden başka bir şey değildir diyebilir miyiz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Yani bir nevi Slow Motion uygulamasına gerek kalmadan yazılımsal olarak görüntüyü normalinden daha da yavaşlatıyor değil mi? O halde mesela iPhone 12'nin 1080p 240 FPS ağır çekim modunda çekilen görüntüyü ben kendim herhangi bir uygulamada 4 katı daha yavaşlatarak 960 FPS'e ulaşabilirim. O halde S20 FE'nin 960 FPS ağır çekim yapması pazarlama stratejisinden başka bir şey değildir diyebilir miyiz?
Evet, öyle de nitelendirilebilir.

Yeni konular

Geri
Yukarı