Samsung S20 FE SD Quick Share Overheating

sowhatpal

Hectopat
Yer
Vegas
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,
Samsung S20 FE Snapdragon cihazı kullanıp da ısınma sorunu yaşayan ve sorunun tam olarak neyden kaynaklandığını çözemeyenler için çok küçük aynı zamanda da büyük bir bilgi(en azından böyle olduğunu düşündüğüm) vereceğim.

Bu cihazın ısınma sorununun olduğu(özellikle Exynos işlemcide) halihazırda biliniyor. Son zamanlar yaz ayında olmamamıza rağmen cihazın neden gereğinden fazla ısındığını -elde tutulmayacak kadar- anlayamamıştım. Gerek stock rom gerek de custom rom kullanmış biri olarak hiçbir türlü çözüm bulamadım.

Bir gün Quick Panel'de(Denetim Merkezi) gezerken Quick Share'in açık olduğunu gördüm ve kullanmadığım için kapatmak istedim. O sırada geliştirici ayarlarından açtığım yenileme hızı ekranımda idi. Kapatmam ile ısındığı için telefonun kendini 60 Hz'e sabitlediği yenileme hızım 120 Hz'e çıkıp cihazın ısısının yavaş yavaş düştüğünü gördüm.

Çok kolay bir durum gibi gözükebilir fakat ısınma sorunundan dolayı cihazı tam performansta kullanamadığım için cihazdan soğuduğum bu dönemlerde bu kadar basit gibi gözüken bir olayın adeta hayat kalitesini yükseltmesi çok ironik.

Uzun lafın kısası aynı cihazı kullanıp bu sorunları yaşayanlar için bu küçük detayı paylaşmak istedim.

İyi forumlar.

Not: Her cihazda sonucun aynı olacağının garantisini veremiyorum fakat benim için bir ilaç oldu. Geri dönüşlerinizi merak ediyorum.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı