Samsung S20FE alınır mı?

Dostum almışken S20 Ultra al. Uzun yıllar gitsin.

Bütçem yetmiyor hocam S20 Ultra 18k civarı.

1- dayanmaz. İçinden çıkan 15W ile 1 saat 40 dakikada anca doldurursun pili. Orijinal 25W şarj aleti için 600TL ekstra bütçe ayırman gerek.

2- 3-4 saat oyunda kasma donma problemi olur.

3- içinde bir dahili likit soğutma sistemi veya Vapor-chamber soğutma özelliği bulunmadığından oyun oynarken çok sayıda throttle ve FPS düşüşü ile karşılaşırsın. Bu da ısınma sorunundan kaynaklanıyor. Isındığı parlaklığı kısıyor.

4- güncelleme desteği bitti. 1-2 yıl dayanabilir de 3 yıldan emin değilim.

5- parlaklık düşük, güneş altında ekran görülmüyor ve ekran kalitesi cidden kötü. Renkler doğru değil, soluk, cansız, renksiz görünüyor.

6- ikisini de almanı önermem.

* Ayrıca uzun saatler oyun oynayan biri olduğun için POCO F4 öneririm. Başka cihaza bakmanı önermiyorum. Yine de senin bileceğin iş tabii ama ben olsam POCO F4 alırdım.

* Son olarak karar vermeden önce bu iki videoyu izlemeni öneririm.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Hocam selam. Bu dediklerinizi dikkata aldım ancak, bu arkadaşta dediklerinizi reddetmiş.

Clash Royale'de S22'de bile olmaz. Low-end cihazların rahatlıkla açabildiği, hafif bir oyun. A77 Core kapalıyken oynatır.

iOS değil bu, Android. Uygulama desteğinin 1-2 yılda kesilecek hali yok. En kötü senaryoda 4 yıl götürür bu cihaz.

Panel, akabinde çıkan S21 FE'nin panelinden daha kötü, siyah renkleri bile farklı ancak o fiyat bandında satılan A34 modelinden daha iyi. F4'ün paneli de daha iyi fakat bu çok da hissettirmez, “ekran kalitesi cidden kötü” cümlesi doğru değil kısacası. Bunu diyebilmek için eski Boe'den tedarik etme panelli S20 FE kullanmanız lazım ve bu da mümkün değil çünkü Samsung bütün panellerini kendisi üretiyor. Bütün renklere etki edem grey scele değeri S20 FE'de gayet normal bir durumda, ne F4 kadar iyi ne de sizin bastıra bastıra söylediğiniz kadar kötü.

Yanlış anlamayın ama karar veremedim, biriniz Clash Royale'de 2-3 saat oynamada donar, diğeriniz imkansız diyor. Yardımcı olursanız sevinirim eğer dunkerque hocamın dedikleri doğruysa POCO F4 alırım. Cevabınızı beklemekteyim.

Ailemde 2 kişiye aldırdıktan sonra bende S20 FE aldım ve batarya performansı Samsung'da tamamen şans işi. Bu arada YouTube, sosyal ağ ve ara sıra Clash of Clans oynuyorum. Öncelikle cihazın tutarsız bir şarj tüketimi var, bir gün 7 saat ekran süresi veriyorken ertesi gün aynı senaryonda 4 saat ekran süresi veremediği oluyor. İkincisi mobil veri kullanıyorsanız cihaz şarjı resmen içmeye başlıyor. Yazın sıcak günlerde Instagram'da 120Hz açık dolaşırsanız felaket derecede ısınıyor ve ekranı kısa süreli 60Hz'e alıyor. Yine şarja takılı cihazı kullanırsanız ya da internet paylaşımı yaparsanız ısınmaya başladığı için akımı düşürüyor ve normalden çok daha geç şarj oluyor. Daha önce GM9 Pro kullanıyordum ve aynı kullanım senaryosunda telefon 3 yılık bitik bataryası ile S20 FE'den daha stabil bir batarya performansı sunuyordu. Kapasite 4500MAH ancak hissiyat 3000MAH seviyesinde. En kötü yanı da bir yarım saat şarja takayımda gün içinde beni kurtarsın derseniz hayatınızdan sadece 30 dakika çalınmış oluyor.

1- Dayanmaz. İçinden çıkan 15w ile 1 saat 40 dakikada anca doldurursun pili. Orijinal 25w şarj aleti için 600TL ekstra bütçe ayırman gerek.

2- 3-4 saat oyunda kasma donma problemi olur.

3- İçinde bir dahili likit soğutma sistemi veya vapor-chamber soğutma özelliği bulunmadığından oyun oynarken çok sayıda throttle ve FPS düşüşü ile karşılaşırsın. Bu da ısınma sorunundan kaynaklanıyor. Isındığı parlaklığı kısıyor.

4- Güncelleme desteği bitti. 1-2 yıl dayanabilir de 3 yıldan emin değilim.

5- Parlaklık düşük, güneş altında ekran görülmüyor ve ekran kalitesi cidden kötü. Renkler doğru değil, soluk, cansız, renksiz görünüyor.

6- İkisini de almanı önermem.

* Ayrıca uzun saatler oyun oynayan biri olduğun için Poco F4 öneririm. Başka cihaza bakmanı önermiyorum. Yine de senin bileceğin iş tabi ama ben olsam Poco F4 alırdım.

* Son olarak karar vermeden önce bu iki videoyu izlemeni öneririm.

Güneş altındaki performansı berbat değil. Ayrıca super amoled ekran hocam bu renkler nasıl soluk? Hiç iphone 11 Ips ekranı görmediniz mi?

Bütçem yetmiyor hocam S20 Ultra 18k civarı.

Hocam selam. Bu dediklerinizi dikkata aldım ancak, bu arkadaşta dediklerinizi reddetmiş.

Yanlış anlamayın ama karar veremedim, biriniz Clash Royale'de 2-3 saat oynamada donar, diğeriniz imkansız diyor. Yardımcı olursanız sevinirim eğer dunkerque hocamın dedikleri doğruysa POCO F4 alırım. Cevabınızı beklemekteyim.
Hocam kasma yok. Telefon 10 numara, güneş altında performansı da çoğu telefondan iyi yani gidip te ekranı göremiyorum demezsiniz. Super amoled olduğu için ekran renkleri,canlılık harika. Telefonda her gün 2 saat 60 fps E-football oynanıyor kasma yok.

Clash Royale'i o telefonun CPU'su verimlilik çekirdekleriyle bile saatlerce kasma donma olmadan oynatır.

Clash Royale'i o telefonun CPU'su verimlilik çekirdekleriyle bile saatlerce kasma donma olmadan oynatır.

O zaman 4 saat Clash Royale oynamada ne ısınır, ne takılır, ne donar, ne kasar. Doğru mu anladım emin misiniz?

O zaman 4 saat Clash Royale oynamada ne ısınır, ne takılır, ne donar, ne kasar. Doğru mu anladım emin misiniz?

Geri
Yukarı