Samsung S22B350H Monitörde kararma ve titreme

Mistyr

Kilopat
Makaleler
1
Yer
Bursa
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Arkadaşlar merhaba, uzunca bir süredir monitörümde bir sorun var. Monitörün sağ alt köşesi ara sıra kararıyordu, eskiden çok sorun değildi ara ara kararma oluyordu bende monitörü aç/kapa yaparak bu sorunu çözüyordum. Şimdi ise sık sık kararmaya başladı, üstelik monitörün sağ alt köşesi ve yanı. Yine monitörü aç/kapa yapınca sorun çözülüyor ama bu neden olur ki? Üstelik son zamanlarda birkaç kez monitörde boydan boya titreme meydana geldi, yine monitörü aç/kapa yapıyorum ve sorun düzeliyor. Ya da PC'yi yeniden başlatıyorum. Fakat bunlar neden olur?

Ayrıca kararma anında ekran görüntüsü çektim, Paint'e kaydettim ama, orada karartı çıkmadı.

Monitör: Samsung S22b350H
Ekran kartı: ASUS GT 1030 OC Phoenix

Hem ekran kartımda, hem de monitörümde HDMİ mevcut. Fakat, bilgisayarcı bana HDMİ-Analog(VGA) dönüştürücü verdi. Böyle sistemi bağla dedi.

Bende ekran kartımın çıkışı olan HDMİ ile monitörümün girişi olan Analog'u(VGA) bağladım.

Edit: Analog ve VGA farkını karıştırıyorum, tam emin değilim.

Bir arkadaş ise bana, 'Niye öyle yaptın? İkisi de HDMİ ya, öyle bağla' dedi.

Ben şimdi iki ucu da HDMİ kablo alsam daha mı iyi olur? Fark ne olur?

Son düzenleyen: Moderatör:
Arkadaşlar merhaba, uzunca bir süredir monitörümde bir sorun var. Monitörün sağ alt köşesi ara sıra kararıyordu, eskiden çok sorun değildi ara ara kararma oluyordu bende monitörü aç/kapa yaparak bu sorunu çözüyordum. Şimdi ise sık sık kararmaya başladı, üstelik monitörün sağ alt köşesi ve yanı. Yine monitörü aç/kapa yapınca sorun çözülüyor ama bu neden olur ki? Üstelik son zamanlarda birkaç kez monitörde boydan boya titreme meydana geldi, yine monitörü aç/kapa yapıyorum ve sorun düzeliyor. Ya da PC'yi yeniden başlatıyorum. Fakat bunlar neden olur?

Ayrıca kararma anında ekran görüntüsü çektim, Paint'e kaydettim ama, orada karartı çıkmadı.

Monitör: Samsung S22b350H
Ekran kartı: ASUS GT 1030 OC Phoenix

Hem ekran kartımda, hem de monitörümde HDMİ mevcut. Fakat, bilgisayarcı bana HDMİ-Analog(VGA) dönüştürücü verdi. Böyle sistemi bağla dedi.

Bende ekran kartımın çıkışı olan HDMİ ile monitörümün girişi olan Analog'u(VGA) bağladım.

Edit: Analog ve VGA farkını karıştırıyorum, tam emin değilim.

Bir arkadaş ise bana, 'Niye öyle yaptın? İkisi de HDMİ ya, öyle bağla' dedi.

Ben şimdi iki ucu da HDMİ kablo alsam daha mı iyi olur? Fark ne olur?
Çevirici kullanmana gerek yok hatta görüntü kalitesini azcık bozar çevirici direk HDMİ ile bağla . Bu sorunun daha farklısı oluyor bende ekran birden bembeyaz oluyor arada kırmızı çizgiler çıkıyor . Nedeni panel ömrünün bitmesi olabilir.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı