Samsung S23 FE vs POCO X6 Pro

@OmerBRN ve @781470 hangi telefonları kullanıyorsunuz acaba? Çok net 10 yıllık Samsung Fanboy'u gibi konuşuyorsunuz.
İnan fanboy değilim.S24 serisinide çok çok eleştirmiş biriyim. Samsung'u sadece 1 aydır kullanıyorum. Öncesinde uzun süre Xiaomi kullandım. Benim ağzımı çok yaktı , başkalarını yakmasın istiyorum.

Hocam Instagram gibi şeyler kullandığım için ısınmayı fazla hissetmedim ama dün sergi vardı dediğiniz gibi aktif olarak tam ve ekstra parlaklıkta 3 saat açık durdu aralıksız bayağı bi alevlendi.

Ekran parlaklığı genel olarak adaptifte duruyor. Kırmızı değerin bi tık altında tuttuğumda 4-5 saat.
Yazın bu ısı sorunu yonganın olduğu yerde amoled yanığı yapar diye bir korkum vardı, cihazı ortalama bir fiyattan elden çıkardım.

S23 FE sırf daha çok satması için s ismiyle piyasaya sürülmüş bir cihaz gibi. A74 gibi yani. S23FE'nin ekran/kasa oranı gerçekten fiyatı için kötü. Fakat sadece yazılım konusu bile Samsung'u almak için yeterli. Evet, bende Samsung kullanıcısyım, fakat öncesinde Redmi'de kullanmışlığım var. Onda ne kadar soru yaşadıysam bunda o kadar rahatım. S23FE diyorum ben.

Katılıyorum Samsung zamanında A81 çıkarmak yerine isim değişikliği ile S10 Lite çıkarmıştı aynı durum burada da geçerli. S23FE'yi 2023 amiral gemisi saymak kesinlikle hata olur.

O kadar sallama yazmışsınız ki. Madem marka o zaman Apple alsın ayrıca S23 FE'nin malzeme kalitesi çok kötü ekran gövde oranı asla premium bir cihaz hissi vermiyor. Muhtemelen bir Samsung kullanıcısısınız ve objektif yaklaşamıyorsunuz. Ayrıca X6 Pro her anlamda üstün olmasının yanı sıra daha ucuz. Ama illa Samsung takıntılı davranılacaksa S22 alınması daha doğru olur.

Malzeme kalitesi çerçeve Çelik arkası Gorilla Glass 5 cam.
POCO gibi plastik değil.

20.000 TL veren bir şarj aletine 500 vermeyi mi esirgeyecek.
Esirgiyorlar cidden. 719 TL'lik Samsung orijinal 25w şarj aletini almak yerin 200-300 TL'ye şarj aleti arayan o kadar çok kişi var ki. Sırf Cep Telefonu Aksesuarları kısmının yarısı buna aittir. Hemen her gün Samsung'un farklı telefonu için şarj cihazı önerisi konusu açılıyor.

Yazın bu ısı sorunu yonganın olduğu yerde amoled yanığı yapar diye bir korkum vardı, cihazı ortalama bir fiyattan elden çıkardım.
Uzun zamandır o sorunlar olmuyordu ya. Dün zaten güneş altında durdu bayağı bir. Olsaydı diye olurdu herhalde kamera falan açamıyordum çünkü ısı uyarısı veriyordu.

Bu arada S23 FE tasarım olarak A74,özellik olarak S serisi.
Esirgiyorlar cidden. 719 TL'lik Samsung orijinal 25w şarj aletini almak yerin 200-300 TL'ye şarj aleti arayan o kadar çok kişi var ki. Sırf Cep Telefonu Aksesuarları kısmının yarısı buna aittir. Hemen her gün Samsung'un farklı telefonu için şarj cihazı önerisi konusu açılıyor.
Ben gözümü kırpmadan almıştım 25W şarj adaptörünü.

Uzun zamandır o sorunlar olmuyordu ya. Dün zaten güneş altında durdu bayağı bir. Olsaydı diye olurdu herhalde kamera falan açamıyordum çünkü ısı uyarısı veriyordu.
Hocam iki farklı cihaz birisinin işlemcisi sabıkalı hatta ama termal sorunu siz resimlere bakarak anlayın.

Screenshot_20240120_230217_AnTuTu Benchmark.jpg
Screenshot_2024-01-13-22-51-30-07_c198c715d99ba250d5a335743408f64f.jpg

Geri
Yukarı