Samsung S23 Lityum iyon telefon nasıl şarj edilir?

alibey55

Femtopat
Daha fazla  
Merhaba Samsung S23 cihazım var ilk aldığımdan beri yani tam olarak 1 haftadır, %80'den %20'ye kadar kullanıyorum. Sizce bu doğru mu? Hiç tam %100 yapmadım. Sadece bir kere %3'e düşürdüm o bir kere oldu. Bu telefonu nasıl şarj etmeliyim?

Merhaba Samsung S23 cihazım var ilk aldığımdan beri yani tam olarak 1 haftadır, %80'den %20'ye kadar kullanıyorum. Sizce bu doğru mu? Hiç tam %100 yapmadım. Sadece bir kere %3'e düşürdüm o bir kere oldu. Bu telefonu nasıl şarj etmeliyim?
Hocam telefonların tamamen şarjı bitmediği sürece pil ömürleri o kadar da zarar görmüyor.

Telefonun şarjını tamamen bitirmediğin sürece istediğin zaman tak çıkart yap bir şey olmaz. Ayrıca fulleyebilirsin de çok düşünmene gerek yok alt tarafı telefon.

Samsung'un sitesinde de görüldüğü gibi yüzde 80 ile 20 arasında kullanmak gereksizdir. Daha fazla batarya döngüsü yapıp pili daha çabuk eskitirsiniz. Bu cihazı üretip programlayan kişi o pili korumayı akıl edemedi de siz 80'e kadar şarj edip onu koruyacaksınız. Boşuna yormayın kendinizi fulleyin 15'te takın rahat rahat kullanın.

Dosya Ekleri

• 1713210132161.png
    1713210132161.png
    6,5 KB · Görüntüleme: 11

Samsung'un sitesinde de görüldüğü gibi yüzde 80 ile 20 arasında kullanmak gereksizdir. Daha fazla batarya döngüsü yapıp pili daha çabuk eskitirsiniz. Bu cihazı üretip programlayan kişi o pili korumayı akıl edemedi de siz 80'e kadar şarj edip onu koruyacaksınız. Boşuna yormayın kendinizi fulleyin 15'te takın rahat rahat kullanın.
Samsung kendisi ile çelişiyor o zaman. S23 ultra kullanıyorum ayarlarda pil koruması var açtığın zaman maksimum koruma için pili %80 üstünde şarj etmiyor.

Geri
Yukarı