Samsung S23A700D 120 Hz seçeneği yok

mühendis52

Kilopat
Daha fazla  
Merhaba, Samsung S23A700D 23 inch 2 ms monitörü HDMI kablosu ile kullanmaktayım fakat ayarlarda 120 Hz seçeneği yok. Nasıl çözebilirim?

HDMI ile neden 120 Hz alamıyorum onu anlamadım? Forumda herkesin hdmı kablosuyla 120 hz aldığını gördüm.
HDMI sürümleri ile yeterli bant genişliği alınamaz veya kilit varsa istedikleri değerlere çıkamayabilirler. DVI-D DualLink ile yeterli bant genişliğini elde edip 1080p @144Hz alınabilir.
Ayrıca birçok kişi HDMI ile 144Hz ve üstünü alabiliyor.

HDMI sürümleri ile yeterli bant genişliği alınamaz veya kilit varsa istedikleri değerlere çıkamayabilirler. DVI-D duallink ile yeterli bant genişliğini elde edip 1080p @144Hz alınabilir.
Ayrıca birçok kişi HDMI ile 144Hz ve üstünü alabiliyor.

HDMI ile 144 Hz üstünü alabiliyolarsa ben neden 120 Hz alamıyorum hocam?

HDMI ile 144 hz üstünü alabiliyolarsa ben neden 120 hz alamıyorum hocam
Bu düz olarak HDMI ie değil, sürümü ve monitörle alakalı. Siz HDMI 1.0, 1.1, 1.2 portuna sahipseniz bu bant genişliğinde 1080p 144Hz alamazsınız.
HDMI 1.3 ve 1.4 portunda ise yeterli bant genişliğini elde edersiniz ama eğer üretici sınır koydusa siz 1080p 144Hz yerine 120Hz alırsınız. Sonra da bazı üyeler başlar bu bilgiyle eleştiri yapmaya.

Burada biz ilk seçeneği kabul edelim. Bu yüzden DVI-D DualLink kablosu ile bağlantı yapmalısınız. Anlayacağınız üzere her DVI kablosu da olmuyor.

Bu düz olarak HDMI IE değil, sürümü ve monitörle alakalı. Siz HDMI 1.0, 1.1, 1.2 portuna sahipseniz bu bant genişliğinde 1080p 144Hz alamazsınız.
HDMI 1.3 ve 1.4 portunda ise yeterli bant genişliğini elde edersiniz ama eğer üretici sınır koydusa siz 1080p 144Hz yerine 120Hz alırsınız. Sonra da bazı üyeler başlar bu bilgiyle eleştiri yapmaya.

Burada biz ilk seçeneği kabul edelim. Bu yüzden DVI-D Dual Link kablosu ile bağlantı yapmalısınız. Anlayacağınız üzere her DVI kablosu da olmuyor.

Monitörün HDMI portunu nereden öğrenebilirim?

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı