Samsung S24 alınır mı?

Yanlış bilgi: Samsung S24+ modelinin Pro video modunda 4K 120 FPS özelliği bulunmamaktadır.
Exynos takıntınız olması için bir sebep yok. Exynos 2400 problemli bir SoC değil, asıl yatırımın bu olmamasına rağmen işlemcide Apple'ı geçtiler. Zira 8 Gen 1 ve Exynos 2200'de barınan 4nm olan 4LPE, 7nm 7LPE temelli bir üretim bandıydı (4nm tabii ki çok daha iyi, DTCO ölçeklemesi farklı fakat Samsung'un asıl 4nm'si o değil.) Exynos 2400, kelimenin tam anlamıyla sorunsuz. Cihaz perspektifinde bakacak olursak; 7 sene güncelleme desteği, daha iyi pil performansı, yeni SoC'ların ISP'sinden dolayı hissedilir şekilde daha iyi fotoğraf & video performansı (özellikle video performansında fark yaratır ancak şu an S24 modellerinin hepsinin bir güncellemeye ihtiyacı var, kamera yazılımı batırıyor biraz, düzelmemesine olanak dahi vermiyorum), pro modda 4K 120 FPS çekim gibi yenilikler ve iyileştirmeler var.

Son düzenleyen: Moderatör:
S24, iPhone 12'den çok ama çok daha iyi bir cihaz. iPhone 15'ten daha iyi bir telefon hatta.

Hocam doğru güzel bir cihaz ama adam IPhone'a alışmış doğruya doğru 12 S24'ten düşük kalıyor ama oyun oynamayacaksa etmeyecekse ben o kadar gerek duyacağını düşünmüyorum.

Nedir o fark edecek bir farklılık?
Anlatayım arkadaşım.

• Exynos 2400 GPU daha güçlü. 8 Gen 2'den %25 civarı daha güçlü.
  • S9+ gibi eski telefonlarda, S24 Exynos verimsizliği yaşanmıyor bu gayet iyi.

İşlemci tarafında gayet gayet bir fark var. Ayrıca daha güncel bir durum söz konusu..

S24 Antutu puanı daha yüksek, donanımsal farkdan dolayı.

Bu nedenler çerçevesinde bu fark edecek bir farklılıktır.

...pro modda 4K 120 FPS çekim gibi yenilikler...
S24'te 4K 120fps yok bildiğim kadarıyla.

Anlatayım arkadaşım.

• Exynos 2400 GPU daha güçlü. 8 Gen 2'den %25 civarı daha güçlü.
  • S9+ gibi eski telefonlarda, S24 Exynos verimsizliği yaşanmıyor bu gayet iyi.

İşlemci tarafında gayet gayet bir fark var. Ayrıca daha güncel bir durum söz konusu..

S24 Antutu puanı daha yüksek, donanımsal farkdan dolayı.

Bu nedenler çerçevesinde bu fark edecek bir farklılıktır.
S23'ü olan birinin S24'e geçmesi mantıksız, yeni alacak biri S24 alabilir tabi. Ancak iPhone 12'den geçilir mi orasında kararsızım. Özellik olarak olabilir ama değer kaybı vs. ileriki yıllarda satıldığında 2. el alıcı bulunmasında zorlanabilir. Her ne kadar satmak için telefon almaya karşı çıksam da bu fiyatlara çıkınca günümüz Türkiye'sinde insan cebini de düşünülmeli. Hele ki bütçe sıkıntısı varsa.

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben zaten S23 olan birinin S24 gerçmesi lazım mı dedim? Adam S20 FE kullanıyordur, S24 geçebilir. Yani S23 alacak adam, S24'e zorlarsa çıkarsa daha iyi olur. Bütçe sıkıntısı zaten her türlü var, her insan aynı değil o yüzden bütçe konusunda pek bir şey söylenilemez.

Daha iyi olmasını sağlayan nedir?
Hemen açıklayayım.

• Daha yüksek ekran yenileme hızı.
  • Daha iyi bir batarya performansı.
  • Daha hafif.
  • Exynos 2400, A16'dan daha performanslı ve daha kararlı.
  • Kamera olarak benzerler. Bazı noktalarda S24 daha önde.
  • 8K 30, 4K 120 FPS video imkanı.
  • 7 sene güncelleme.
  • Daha ucuz.

Yeni konular

Geri
Yukarı