Samsung S24F350 Monitörde Gri Lekeler

aygunbayir

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Selamlar Technopat ailesi,

24 Ekimde Webdenal'dan Samsung S24F350 model monitör satın aldım. 26 Ekimde elime ulaştı, çerçeve ile ekran arasında bazı bölgelerde açıklık fark ettim, buralardan aydınlatma görünebiliyordu. Ayrıca ekranda 2 tane küçük leke fark ettim. 23,5 inç monitörde çok belli olmasa da açık renklerde (özellikle beyazda) fark edilebilen 2 gri leke var. Oturduğum şehirde Gebze Samsung Yetkili Servisi'ne götürdüm monitörü, 1 gün sonra "biz bunları üretici firmaya sorduk, bu durumlar normal karşılanıyor, herhangi bir işlem yapmadık" dediler.

Arkadaşlar ben biraz takıntılı olduğumu kabul ediyorum, ama sonuçta bunların olmaması gerekirdi, haksız mıyım? Bugün bir internet kafeci amcamla görüştüm, daha önce senin başına hiç böyle bir şey geldi mi dedim, hayır hiç gelmedi dedi. İnternet kafedeki monitörlere de gözümle baktım, hepsinin ekran ve çerçeve arası kapalı, hiçbirinde boşluk yok. Leke falan da yok. Adam 60 yaşında hiç böyle bir şey başına gelmemiş.
Bugün yani pazartesi webdenal ile durumu görüşeceğim, inşallah onlar yardımcı olurlar.

İptal edilen ölü piksel standardı

Resimleri ekte paylaştım, bright kelimesindeki t harfinin üstünde, ayrıca ekranın farklı bir noktasında bir tane daha olmak üzere toplam 2 tane küçük leke bulunmaktadır. Paint'te siyah nokta (1x1 piksel boyutunda) ile karşılaştırdım, leke daha büyük. Hem lekenin biraz daha büyük görünmesi hem de gri renkli olması sebebiyle ölü piksel olmadığını düşünüyorum.

20161028_173103.jpg
20161028_173321.jpg
20161028_223152.jpg

Son düzenleyen: Moderatör:
İnternetten alınan ürünler 15 gün içerisinde sebep bile göstermeksizin iade edilebilir. İçinize sinmedi ise iade edebilirsiniz.

Evet webdenal'la telefonla görüşme sağladım, iade talebi yapmamı söylediler. İade talebimi yaptım onların cevabını bekliyorum şu anda.

Yorumunuz için çok teşekkür ederim :)

Monitör incelenmesi için Samsung'un yetkili servisine gönderilmiş, servis kullanıcı hatası bulunmadığını rapor ederse webdenal paramı iade edecekmiş. Bekliyorum :)

Daha önce Mayıs ayında telefonumdaki sorunu "kullanıcı hatası" diye değerlendirdikleri için bu servise güvenmiyorum, yine de bir sorun yaşanmamasını temenni ediyorum.

Son düzenleme:
İyi günler bende bu monitörün almak istiyorum hdmı üzerinden freesync destekliyormu ? Ve monitörün görüntü kalitesi nasıl ?
Görüntüsü çok güzel, HDMI üzerinden freesync destekliyor tabi. Yalnız görerek almanızı tavsiye ederim. İnternetten alırsanız benim gibi sorun yaşayabilirsiniz.

Displayport daha hızlı ve daha kaliteli görüntü verir diyorlar. Doğruluk payı nedir bilgisi olan ?
DisplayPort şuanda en iyi görüntü çözümü ama genellikle pahalı monitörlerde bulunuyor.
HDMI da gayet güncel ve yeterlidir. Bu monitörde DisplayPort bulunmamasına rağmen Freesync destekliyor. DisplayPort şart değildir.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı