Samsung S8 vs A70

7 gün sonra güncelleme:
A70 kullanılamaz durumda olduğu için pili 56% olan S8'i kullanmaktayım. Telefonun ekranı tek kelimeyle muazzam. Telefon gerçekten premium hissetiriyor ve performansı çok daha iyi geldi. Kamerası zaten A70'ten kat kat daha iyi. Arkada olan parmak izi okuyucusu daha hızlı ve iris tarayıcısını da beğendim. Eğer aynı para olsaydı S8'i tamir edip geçecektim, ancak S8 ekranında ''hayalet ekran'' olduğu için pille beraber ekranın da değişmesi lazım. A70'in ise sadece ekranının değişmesi lazım. Ahize+Batarya+Ekran S8'de 1460 lira, A70'te ise sadece ekran değişeceği için 740 lira. S8'de kullandığım uygulamaların hepsi çalıştığı ve arayüzden memnun olduğum için custom ROM kullanma gibi düşüncem yok. Attığım taktirde ise Android 11'i çalıştıracağını düşünüyorum. Çok arada kaldım. Sizin düşünceleriniz neler?

S8 de ısınınca ekran yanmaları oluşuyor ben size A70 alın derim
S8 Android 9
A70 Android 11
A70 Android'in en yüksek versiyonunu alıyor

S8 de ısınınca ekran yanmaları oluşuyor ben size A70 alın derim
S8 Android 9
A70 Android 11
A70 Android'in en yüksek versiyonunu alıyor
Keşke konuyu ilk başından beri okusaydınız. İkisi de elimde var. Hangisini tamir ettirsem diye soruyorum. Bu arada ekran yanması bşraz da kullanıcıya bağlı. Ekranı kullanmıyorken de açık bırakır, her zaman 100% parlaklıkta kullanırsanız oluşan bir durum bu.

RAM miktarı dışında S8'in donanımı kağıt üstünde daha iyi. Android sürümü ise A70'in 10, S8'in 9. şu anlık sorun oluşturmuyor, gelecekte bir sorun teşkil eder mi? Ekran, özellikler, kalite oarak ise de S8 zaten A70'den çok daha üstün. Yani tek eksisi Android 9 olması. Kamera olarak S8'in tek kamerası A70'in ana kamerasından daha iyi ama kalan 2 (portre ve yakın çekimdi sanırsam) kamera yok. Bunun üstüne iris tarayıcı var, bu da maske yüzünden yüz tanıma kullanama derdini ortadan kaldırıyor.

S9+Plus alın.
Keşke konuyu ilk başından beri okusaydınız. İkisi de elimde var. Hangisini tamir ettirsem diye soruyorum. Bu arada ekran yanması bşraz da kullanıcıya bağlı. Ekranı kullanmıyorken de açık bırakır, her zaman 100% parlaklıkta kullanırsanız oluşan bir durum bu.

İkisini de satıp S9+ veya S10+ alın.

S9+Plus alın.

İkisini de satıp S9+ veya S10+ alın.
İki telefon da bana yetiyorken neden satayım? Telefonda oyun oynayan, durmadan fotoğraf çeken biri değilim. Günde 45dk-1 saat arasında sosyal medya kullanan, kırk yılın başı fotoğraf çeken ortalam bir kullanıcı olduğum için iki telefon da fazlasıyla yeterli geliyor.

S8 de ısınınca ekran yanmaları oluşuyor ben size A70 alın derim.
S8 Android 9
A70 Android 11.
A70 Android'in en yüksek versiyonunu alıyor.

O dediğiniz AMOLED yanığı sorunu A70'de de olur.
Eğer düzgün bir şekilde kullanılırsa AMOLED ekranlar kolay kolay dediğiniz sorunu yaşatmazlar merak etmeyin.

O dediğiniz AMOLED yanığı sorunu A70'de de olur.
Eğer düzgün bir şekilde kullanılırsa AMOLED ekranlar kolay kolay dediğiniz sorunu yaşatmazlar merak etmeyin.
Ek olarak bu risk her OLED ekranda var, ama S8'de bu sorunun çok çıktığı doğru.

Bu arada S8'in sadece bataryasını değişmek istersem 300 lira tutuyor. Ama ekranı değişecek başka bildiğim bir yer yok. Ankara'da orjinal çözünürlüğünde AMOLED ekranı 1000 liradan ucuza yapacak yer var mıdır ki?

Son düzenleme:
Ek olarak bu risk her OLED ekranda var, ama S8'de bu sorunun çok çıktığı doğru.

Bu arada S8'in sadece bataryasını değişmek istersem 300 lira tutuyor. Ama ekranı değişecek başka bildiğim bir yer yok. Ankara'da orijinal çözünürlüğünde AMOLED ekranı 100 liradan ucuza yapacak yer var mıdır ki?

Bilmiyorum hocam ancak 100 liraya AMOLED ekran fazlasıyla hayal gibi :(

Geri
Yukarı