Samsung S9 Plus batarya tercihi

kaane

Kilopat
Merhaba, garip bir başlık ama evet telefonumun bataryasını değiştirmem gerekiyor, eski batarya emekliye ayrılmak üzere göz kırpıyor. Telefonum Samsung S9 Plus, bir iki haftadır batarya araştırıyorum fakat tam bilmediğim için karar veremedim. KVK orijinal (servis orijinal), Çin orijinal gibi farklı farklı bataryalar gördüm ha bir de Deji. Servis orijinal ve Deji arasında kaldım, Deji çok ucuz ama markaya güzel yorumlar gelmiş, servis orijinal ise biraz pahalı. Sizce hangisini tercih etmeliyim?

Hocam bende 3.5 senelik S9+ Plus cihazımın bataryasını değiştireceğim nerede ve kime değiştirsem bilmiyorum. Bataryayı değiştirirken ekranı kırıp böyleydi zaten diyen yetkili servismi dersin telefonu düzgün toplayamayıp cebinde ekranla kasa ayrılan telefonmu dersin.

Ve cihazın orijinal bataryasını nereden buldunuz?

Hocam internete yazdım bir sürü seçenek çıktı karşıma. Üzerlerinde Servis Orijinal yazanlar orijinal batarya oluyor. Gerçekten güvenebileceğim, bir sürü yoruma sahip bir satıcı vardı N11'de ama stok bitti. Stoğun gelmesini birkaç gün beklerim, gelmezse diğer satıcılardan alacağım mecbur. Değişimini de kendim yapabilirsem kendim yapacağım, arka kapağı cam olduğu için ben güvenemem açıkçası, olmadı bir şekilde yetkili servise güveneceğim başka seçenek yok.

Bende orijinal batarya diye MI8 telefonuma batarya aldım direk sahte çıktı. Yazısı parmak ile siliniyordu ve kapasitesi 2200MAH civarı çıktı testte. Örnek olarak 3 yaşında kendi bataryası 2600 civarındaydı 3300 olması gerekirken. Sonra telefoncudan gerçek batarya buldum ama o da 2018 üretimi olduğu için yine kapasitesini kaybetmişti yani batarya ömrüm iyileşmedi 200TL harcadıktan sonra. En iyisi kendi servisine yaptırıp eski üretim koymamalarını ummak herhalde.

Hocam internete yazdım bir sürü seçenek çıktı karşıma. Üzerlerinde Servis Orijinal yazanlar orijinal batarya oluyor. Gerçekten güvenebileceğim, bir sürü yoruma sahip bir satıcı vardı N11'de ama stok bitti. Stoğun gelmesini birkaç gün beklerim, gelmezse diğer satıcılardan alacağım mecbur. Değişimini de kendim yapabilirsem kendim yapacağım, arka kapağı cam olduğu için ben güvenemem açıkçası, olmadı bir şekilde yetkili servise güveneceğim başka seçenek yok.
Hocam servise verin sizin batarya almaniza gerek yok.

Yeni konular

Geri
Yukarı