Samsung S9+ vs Huawei P20 Pro

Mda8

Hectopat
Merhaba arkadaşlar. Deprem anında telefonu düşürdüm ve birçok fonksiyonu maalesef zarar gördü. 5000-6000 TL aralığında 1-1.5 sene civarı idare edecek 2. el veya yenilenmiş telefon arıyorum. Ön kamera ve bataryaya önem veriyorum. Bu fiyat aralığında en mantıklı olarak S9+ ve P20 Pro'yu bulabildim. Sizce hangisini almalıyım? Bu arada Letgo'da 4000-5000 aralığında yurt dışı S10 görüyorum sizce yurt dışı telefon alınır mı?

Şimdi biri elma biri armut, çünkü Huawei'de Google yok. 5 senelik S9+ kullanıcısıyım ve şu an yeni telefonların hiçbiri beni cezbetmiyor o derece iyi bir telefon muhtemelen anakartı, ekranı yanıncaya veya "uçan telefonlar" çıkıncaya kadar kullanacağım ama 2. el konusu karışık çünkü dikkat edebileceğin hiçbir şey yok. Telefonun yıllarca ne kadar hırpalandığını bilemezsin, kullanıcısı da bilemez. En fazla benchmark testi yaparsın yani o da ne kadar doğru sonuç verir tartışılır. Sıfır alayım desen çöp telefon alacaksın, onu da istemezsin. Sanırım garantili yenilenmiş telefon almak daha mantıklı, o yoldan gidersen S9+ öneririm kesinlikle.

Şimdi biri elma biri armut, çünkü Huawei'de Google yok. 5 senelik S9+ kullanıcısıyım ve şu an yeni telefonların hiçbiri beni cezbetmiyor o derece iyi bir telefon muhtemelen anakartı, ekranı yanıncaya veya "uçan telefonlar" çıkıncaya kadar kullanacağım ama 2. el konusu karışık çünkü dikkat edebileceğin hiçbir şey yok. Telefonun yıllarca ne kadar hırpalandığını bilemezsin, kullanıcısı da bilemez. En fazla benchmark testi yaparsın yani o da ne kadar doğru sonuç verir tartışılır. Sıfır alayım desen çöp telefon alacaksın, onu da istemezsin. Sanırım garantili yenilenmiş telefon almak daha mantıklı, o yoldan gidersen S9+ öneririm kesinlikle.
P20 Pro Google servislerine sahip. P30 serisi sonrası cihazlarda Google servisleri yok.

Bildiğim kadarıyla huawei telefonlarda google servisleri p40 modeliyle birlikte çalışmıyor. Yenilenmiş telefon konusunda sizinle aynı düşünüyorum en azından garantisi olur. Onun dışında 5000’e yurtdışı kayıtlı s10+ gördüm ne kadar güvenilir bilmiyorum onu da alabilirim

Geri
Yukarı