Samsung SATA 870 EVO alınır mı?

Bütçe
1800

koronel24

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Samsung SATA 870 EVO
Samsung SATA 870 EVO şu SSD'yi almayı düşünüyorum, normalde daha ucuza QVO modeli vardı fakat pek tavsiye eden olmadı. Sizce hangisini almalıyım?

Son düzenleyen: Moderatör:
QVO modellerindeki NAND yonga türü QLC olduğu için almak pek mantıklı değil. Çünkü daha az ömürlüdür. Yedekleme işleri için daha uygun olur. Endüstriyel olmayan, senin benim gibi insanlar için ürünlerin çoğu TLC yongalıdır ve daha uzun ömürlüdür. Maliyeti de nispeten fazladır. MLC, SLC türleri çok daha dayanıklı ama çok da pahalı. Bizlere uygun değil.

Ben olsam ben de QVO almazdım. Onun yerine alınabilecek en az on tane daha mantıklı model bulurum.

Alacağına gelince, bilgisayarda boşta M.2 yuvası varsa onu değerlendirmek daha mantıklıdır. Çünkü SATA ve M.2 modeller arası fiyat farkı azaldı. Yer yoksa 870 EVO olabilir.

QVO modellerindeki NAND yonga türü QLC olduğu için almak pek mantıklı değil. Çünkü daha az ömürlüdür. Yedekleme işleri için daha uygun olur. Endüstriyel olmayan, senin benim gibi insanlar için ürünlerin çoğu TLC yongalıdır ve daha uzun ömürlüdür. Maliyeti de nispeten fazladır. Mlc, SLC türleri çok daha dayanıklı ama çok da pahalı. Bizlere uygun değil.

Ben olsam ben de QVO almazdım. Onun yerine alınabilecek en az on tane daha mantıklı model bulurum.

Alacağına gelince, bilgisayarda boşta M.2 yuvası varsa onu değerlendirmek daha mantıklıdır. Çünkü SATA ve M.2 modeller arası fiyat farkı azaldı. Yer yoksa 870 EVO olabilir.

Bir tane M.2 SSD var zaten ama yetmiyor, onun için SATA alıyorum.

Geri
Yukarı