Samsung SCX4623F kağıdın sol kısmına yazmıyor

komutan.Logar

Hectopat
İyi günler. Yazıcıyı 2. el olarak aldık. İlk teslim aldığımızda tamamen çizgili değişik bir biçimde yazıyordu (ek olarak toner değiştir diyordu panelde). Toner değiştirdik bu sefer de kağıdın sol tarafına yazmıyor.(görsellerini ekleyeceğim inceleyebilirsiniz)

Şimdi burada sorun tonerde midir yoksa yazıcıda mı? Yani elimde deneme yapabileceğim ikinci bir toner mevcut değil. Eğer sorunun tonerde olduğundan emin olsam yeni toner sipariş ederim ama bilemediğimden boşuna denemeyeyim diyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20210225_190039.jpg
    IMG_20210225_190039.jpg
    345,4 KB · Görüntüleme: 23
  • IMG_20210225_190031.jpg
    IMG_20210225_190031.jpg
    141 KB · Görüntüleme: 33
Samsung destek ile iletişime geçin, garantisi varsa garantiye yollayın.
Destek ile iletişime geçmek aklıma gelmemişti, onu deneyeceğim. Garanti için ise elimizde fatura yok. Ayrıca fatura olsa da 2010 yılında üretilmiş ürünün garanti kapsamı çoktan dolmamış mıdır?
Teşekkürler, hemen deneyeyim destek işini.

Samsung yazıcılar için desteği hp sağlıyormuş fakat hp verdiğim seri numarasına aşağıdaki yazıyı çıkartıyor. Aldığımız kişiye yazdım fakat henüz bir cevap yok. Toner değiştirdik sanki biraz daha fazla çıkartır gibi oldu ama hala kağıdın bir kısmı büyük oranda boş.
hsAlıntısı.PNG

Seri numarası ile ürün model numarasını karıştırmadınız değil mi? Doğru girdiğinize eminsiniz. Hp desteği telefonla aramayı deneyebilirsiniz bir de belki, durumu anlatırsınız. Satıcı ile iletişim kurabilirseniz de faturası varsa göndermesini istemeniz faydalı olabilir belki.

Seri numarası için hem model numarası hem de seri numarasını denedim. Çok kez kontrol ettim hata yaptığımı sanmıyorum. Fatura maalesef yok adamda. Destek işini denemeye devam ediyorum, bir şeyler yapabilirsem tekrardan yazarım.
Sonunda çözebildim. Destekten bir şey çıkartmayı beceremedim maalesef ama araştırma yaparken lazer ünitesinin lens veya aynalarında problem olabileceğini öğrendim. Şansıma da tonerin hemen üstündeki lens, ayna veya cam her neyse onun üzerinde tonerden bulaşmış bi leke vardı peçete ile üstünden geçince sorun düzeldi. Benzer bir sorun yaşayan birine yardımcı olur umarım.

@Endoplasmic Reticulum size de çok teşekkür ederim hocam önerileriniz için.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı