Samsung SSD mi, Kingston SSD mi ?

Samsung SSD VS Kingston SSD

• Samsung

• Kingsotn

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Hangi modeline göre soruyorsun. Ama Samsung'un ürünlerinde daha çok IOPS olduğu için Samsung'lar daha performanslı oluyor. Okuma yazma hızlarına bakma, onlar yanıltıcı değerler.

Anakartınız mSata destekliyor. Bu SSD'yi alabilirsiniz. Sata arabiriminden daha hızlıdır.
Kingston 120GB mSata SSD (Okuma Hızı 550MB / Yazma Hızı 520MB)

Okuma/yazma hızlarına bakarak SSD alınmaz. Tecrübelerimle söylüyorum. 2 ay önce Kingston V300 120GB almıştım. 450MB/450MB olarak vaad edilen hızlar 400MB/100MB olarak çıktı. Sonra mail attım Kinston'a ve gelen cevap "Kullanılmamış ise iade ve değişim yapabilirsiniz" şeklindeydi. Ulan be adam; ben kullanmadan hızlarını nereden bileyim? Paketi bile açılmamış olacakmış. Git Samsung al. Kingson'un müşteri hizmetleri biraz kıt. Hala da 220 TL verdiğim bu SSD'yi kullanıyorum ve memnun değilim.

Anakartınız mSata destekliyor. Bu SSD'yi alabilirsiniz. Sata arabiriminden daha hızlıdır.

Okuma/yazma hızlarına bakarak SSD alınmaz. Tecrübelerimle söylüyorum. 2 ay önce Kingston V300 120GB almıştım. 450MB/450MB olarak vaad edilen hızlar 400MB/100MB olarak çıktı. Sonra mail attım Kinston'a ve gelen cevap "Kullanılmamış ise iade ve değişim yapabilirsiniz" şeklindeydi. Ulan be adam; ben kullanmadan hızlarını nereden bileyim? Paketi bile açılmamış olacakmış. Git Samsung al. Kingson'un müşteri hizmetleri biraz kıt. Hala da 220 TL verdiğim bu SSD'yi kullanıyorum ve memnun değilim.
Hocam sen onların dediğine bakma. İade hakkın var. Sana vaadedilen değerlerş sağlamadığı için her zaman iade edebilirsin. Bu iş aynı "iade için ambalajının zarar görmemesi gerekir" demelerine benziyor. Gerçekte böyle zorunluluklar yok. Senden iade alıp başkasıba satma amacıyla böyle söyleniyor.

msi h97-pc mate destekliyor mu ?
Hem o nasıl bi SSD görünüşü neden o şekilde ?

Anakartının üzerinde, CPU slotunun altında, PCI slotunun yanında bir port göreceksiniz. Orası mSata portudur. Sata 3.0 arabiriminden daha hızlıdır. Bu yüzden dediğim SDD'yi alabilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı