Samsung SSD-Rapid Mode Nedir?

Koçara

Kilopat
Daha fazla  
İntel(R) Core(TM) İ3-4160 CPU@ 3.60 GHZ işlemci ve 4.00 GB RAM özelliklere sahip, orijinal 64 bit win 10 pro ( 1703 sürüm) işletim sistemi yüklü masaüstü bilgisayarımda Samsung 850 EVO SSD kullanıyorum. Normal bir ev kullanıcısıyım. Görüşlerine her zaman önem verdiğim sevgili Technopat yetkililerine sormak istiyorum.

1. Rapide mode nedir? PC'yi Rapid Mode' ta çalıştırmak güvenli mi ve söylendiği gibi hız artışı sağlar mı?
2. SSD yi bir yıl önce takmıştım. Magician yazılımıyla kontrol ettiğimde 11 TB toplam kullanım olduğu yazıyor. Bu sıradan bir kullanıcı için normal bir durum mudur?

Vereceğiniz bilgi ve cevaplar için şimdiden teşekkür eder sıhhatli günler dilerim.

Son düzenleyen: Moderatör:
RAPID mod RAM'leri tampon bellek olarak kullanma uygulamasıdır.

Dosya okuma ve yazma performans artışı sağlar. Fakat bana göre lüzumsuz bir özelliktir.

Faal olduğu vakit RAM'ler de işin içinde olduğundan herhangi bir elektrik kesintisinde o an üzerinde çalıştığınız verilerin kaybolma ve işletim sisteminizin çökme ihtimali de söz konusudur.

Bence normal hali ile kullanın SSD diskinizi.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı