Samsung SSD'nin sağlığının 94 olması normal midir?

Szaszy

Hectopat
Daha fazla  
2 yıldır kullanıyorum SSD'yi, sağlığı %94 olmuş iyi midir? Kaça düşünce değiştirmeliyim?
ssd.png

Evet. SSD degisimi yapmana gerek yok. HDD gibi disk kirilmasina defrag yapamazsin.

Sağ olun bir şey daha sormak istiyorum;
Bu SSD'i nasıldır?

Amazon.com.tr alman daha iyi.

Sağ olun bir şey daha sormak istiyorum;
Bu SSD'i nasıldır?

Hakkında kötü bir yoruma denk gelmedim. Daha iyi bilen bir arkadaşın yorumlaması daha sağlıklı olur. Alternatif olarak G2 bakabilirsiniz.

2 yıldır kullanıyorum SSD'yi, sağlığı %94 olmuş iyi midir? Kaça düşünce değiştirmeliyim?
Eki Görüntüle 2158047
SMART tablosunda herhangi önemli bir hata veya hasar belirtisi yoksa o sağlık yüzdesinin %0'a kadar yolu var. Çünkü o oran daha çok TBW garantisine paralel düşer. Çoğu "kaliteli" mal garantisi bittikten sonra da çalışmaya devam eder.

Ölen sektörlerin adedi ve/veya bunların yerine yapılan atama sayısı ile yedek sektörlerden geriye kalanları SMART tablosundan okumak lazım. Orası ne zaman değiştirmen gerektiği yönünde fikir verir.

Ayrıca Exceria Plus güzel modeldir. Exceria ailesinin tüm üyelerinde görülen fazla ısınma hali dışında Plus modelinde bir sıkıntı yok.

Smart tablosunda herhangi önemli bir hata veya hasar belirtisi yoksa o sağlık yüzdesinin %0'a kadar yolu var. Çünkü o oran daha çok TBW garantisine paralel düşer. Çoğu "kaliteli" mal garantisi bittikten sonra da çalışmaya devam eder.

Ölen sektörlerin adedi ve/veya bunların yerine yapılan atama sayısı ile yedek sektörlerden geriye kalanları Smart tablosundan okumak lazım. Orası ne zaman değiştirmen gerektiği yönünde fikir verir.

Ayrıca Exceria Plus güzel modeldir. Exceria ailesinin tüm üyelerinde görülen fazla ısınma hali dışında Plus modelinde bir sıkıntı yok.

Sağ olun içimi rahatlattınız.

Geri
Yukarı