Çözüldü Samsung Tab A9 uygulama yüklenmiyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

spinozapsinoza

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Diyarbakır
Kardeşime bugün Galaxy Tab A9 vermişler ama uygulama yüklenemiyor. MEB'in dağıttığı tabletlerden, Knox Manage sebebiyle yüklenmiyor sanırım. APK kurabiliyor ama her seferinde çok yorucu oluyor onun için. Google Play'i normale döndüremez miyiz?
Dipnot: Google Play açılıyor ama sadece izin verdiği 3 uygulama var.

Son düzenleme:
Çözüm
Çözümü adım adım anlatırsanız, çözüm verebiliriz mesajınıza, biraz daha detaylandırırsanız iyi olabilir. Google Play'de yönetici hesabı var, onu nasıl kapattınız veya ondan nasıl geçiş yaptınız?
Öncelikle Google Play'den 'Başka bir hesap ekle' seçeneğinden kendi hesabımı ekledim. Kendi hesabımı ekledikten sonra yine Google Play'den birkaç kez diğer hesaba geçiş yapmayı denedim ama olmadı. Ben de hesaptan çıkış yapmadan tableti kapadım ve normal kullanımına devam edildi. Ertesi gün tableti şarja taktıktan sonra garip biçimde Google Play üzerinden diğer hesaba geçiş yapmama izin verdi ve böylece Google Play üzerinden uygulama indirmeme imkan sağladı. Tamamen şans mı bilemiyorum ama forumda birinin daha bu yöntemle (sadece kişisel hesabını açtığını ve sorunun ortadan kalktığını ifade etmişti) sorununu çözdüğünü gördüm. Uzun lafın kısası:
  • Google Play'den kişisel hesabınızı açın.
  • Tableti bir süre daha normal şekilde kullanın.
  • Sonraki tam şarj sonrası iş hesabından diğer hesaba Google Play üzerinden geçiş yapın.
Uzaktan denetimi olduğu halde. Google hesabına izin vermesi şaşırttı.
Ben de anlamadım ama kardeşim şu an sorunsuz kullanıyor. Şans yanımızdaydı sanırım :)
Kardeşime bugün Galaxy Tab A9 vermişler ama uygulama yüklenemiyor. MEB'in dağıttığı tabletlerden, Knox manage sebebiyle yüklenmiyor sanırım. APK kurabiliyor ama her seferinde çok yorucu oluyor onun için. Google Play'i normale döndüremez miyiz?
Dipnot: Google Play açılıyor ama sadece izin verdiği 3 uygulama var.

Uzaktan denetimi kaldırman zor son sürümde artık.

Henüz alternatifi bulunmadı. Telegram gibi bazı uygulamaların APK dosyalarını kendi sitelerinden indirebiliyorsunuz fakat böyle olmayanlarda tabii ki çeşitli sitelerden bulmak zorundasınız.
Sağ olun hocam. Sorunumu Google Play'de kişisel hesaba geçiş yaparak çözdüm. Nedense en başta olmadı ama ilk şarjdan sonra düzeldi.

Sağ olun hocam. Sorunumu Google Play'de kişisel hesaba geçiş yaparak çözdüm. Nedense en başta olmadı ama ilk şarjdan sonra düzeldi.
Çözümü adım adım anlatırsanız, çözüm verebiliriz mesajınıza, biraz daha detaylandırırsanız iyi olabilir. Google Play'de yönetici hesabı var, onu nasıl kapattınız veya ondan nasıl geçiş yaptınız?

Öncelikle Google Play'den 'Başka bir hesap ekle' seçeneğinden kendi hesabımı ekledim. Kendi hesabımı ekledikten sonra yine Google Play'den birkaç kez diğer hesaba geçiş yapmayı denedim ama olmadı. Ben de hesaptan çıkış yapmadan tableti kapadım ve normal kullanımına devam edildi. Ertesi gün tableti şarja taktıktan sonra garip biçimde Google Play üzerinden diğer hesaba geçiş yapmama izin verdi ve böylece Google Play üzerinden uygulama indirmeme imkan sağladı. Tamamen şans mı bilemiyorum ama forumda birinin daha bu yöntemle (sadece kişisel hesabını açtığını ve sorunun ortadan kalktığını ifade etmişti) sorununu çözdüğünü gördüm. Uzun lafın kısası:
  • Google Play'den kişisel hesabınızı açın.
  • Tableti bir süre daha normal şekilde kullanın.
  • Sonraki tam şarj sonrası iş hesabından diğer hesaba Google Play üzerinden geçiş yapın.
Uzaktan denetimi olduğu halde. Google hesabına izin vermesi şaşırttı.
Ben de anlamadım ama kardeşim şu an sorunsuz kullanıyor. Şans yanımızdaydı sanırım :)

Çözüm

Geri
Yukarı