Samsung Tab S7 incelemesi

Tüm dünyada sanırım Apple tableten başka tablet alınmaz kuralı var. İnsanlar Android tablet önermiyor, önerse de düşük performanslı ve uygun fiyatlı oluyorlar ve herkes deli gibi Apple tablet övüyor, Apple'a rakip hiçbir tableti görmüyorlar. İşte ben bugün bu algıyı yıkmak için sahip olduğum Samsung Tab S7 tabletimi inceleyeceğim. Hadi başlayalım.

SmartSelect_20210829-115756_Samsung Notes.jpg

Teknik özellikler

additional_1.jpg

Tasarım
Samsung tasarımda bu sefer iyi iş çıkarmış incecik fırçalanmış kenarlarıyla çok kaliteli gözüküyor.

1630243611382.jpg

1630243611394.jpg

1630243611398.jpg

Ekran
Ekran bu tabletin en güçlü yanlarından biri rakibi Air 4'den daha hızlı ve daha parlak bir ekrana sahip, bu ekranla bir şey izlemek gerçekten çok güzel bir deneyim HDR desteklediği için HDR içerikleride güzelce indirip izleyebiliyoruz tam bir sinema kalitesinde.

1630243611376.jpg

Ekran daha güzel gözüküyor aslında ama düzgün çekemedim kusura bakmayın.

Güç
Bu tablet bir tambir canavar SD 865+ hala piyasada alabileceğiniz en iyi işlemcilerden biri ve şu an Android tablet dünyasında en güçlü tablet demek isterdim ama abisi Tab S7+ var ama olsun bu tabletin bir canavar olduğunu değiştirmiyor. Bu tabletle render alabilir, oyunları yüksek kalitede izleyebilir ve gamecube Wii gibi cihazları emüle edip akıcı bir performans elde eldebilirsiniz, rakibi Air 4 daha güçlü ama mesela Air 4 ile emulatörle oyun oynayamazsın kolay kolay yani böyle bir güçlü bir cihaz varken sistem tarafından zincirlenmesini istemem en uçuk kaçık şeyleri denemek isterim ve burada Android IPadOS'a göre çok daha başaralı.

Kalem
Bu tabletin en can alıcı noktası kesinlikle kalemidir.Çünkü kalem beleş yani tablete dahil, rakibine baktığınızda Air 4 için Apple pencil 2.nesil almanız lazım bu daha çok para demek ( 1000 TL en az ). Tabii ki Apple pencil Tab S7'nin kaleminden daha iyi ama bir çizer değilseniz aradaki farkı hissetmezsiniz. Bu kadar karşılaştırma yeter artık kalemden bahsedelim. Kalemimiz yumuşak uçlu tam boy (Note serisi gibi küçük değil) biraz yuvarlak bir kısmı dikdörtgen bir kalem. Bir tuş var üzerinde ve ben ona silgi tuşu diyorum çünkü Samsung notes için yazarken bastığınızda silgi oluyor. Samsung notes uygulamasından bahsetmeden önce bir teknik detay vermek istiyorum o detayda bu kalemin 27 ms gibi çok düşük bir gecikmeye sahip olması bu küçük gecikme değerleri yazarken gerçekten yazıyormuş hissini veriyor bundan önemli. Son bir detay daha: Bu kalem pilli bunun sebebi temassız kontroler için düşük frekanslı BT bağlantısı kulanıyor yani yazmakla alakası yok pilin tabletin arkasına takarak şarj ediyoruz çok güzel yapışıyor oraya.

1630246707600.jpg

Samsung notes
Samsung notes uygulaması ücretsiz bir şekilde tablete hazır olarak yüklü geliyor. Bu uygulama notlar düzenleme gibi zaten alıştığımız işleri yapmakla kalmayıp PDF açıp yazma ve kaydetme, Word, PowerPoint, resim ve Excel dosyası olarak notları kaydetme imkanı veriyor. Tam bir PDF canavarı olduğunu söylemek gerek. Samsung Notes'da notları organize etmek ayrı ayrı ve farklı renklerde klasörler açmak var bunlar yaparken de Microsoft Notes'la eşitleyebiliyorsunuz aynı zamanda Samsung account üzerinden arkadaşlarınıza not paylaşabiliyorsunuz. Not yazmak işine gelirsek kalemler doyurucu yani yeteri kadar var yazması kolay ve arkan plan değiştirmek kareli defter üstüne renkli sayfalar açmak gayet kolay ve pratik, ses kaydı alınabiliyor ve el yazsını düz yazıya çevirebiliyor. Bu uygulama günden güne güncelleniyor mesela üstte saydığım bazı özellikler eskiden yoktu mesela. Kısaca tüm ihtiyaçlarınıza yetecek yegane uygulama olmuş üstelik beleş işin Apple tarafında bu kadar yetenekli uygulamalar içiçn goodnotes ve Notability'den bahsediyorum para vermeniz gerekiyor.

Screenshot_20210829-162541_Samsung Notes.jpg

Samsung dex
işte bu noktada Tab s7 sıradan tablet olmaktan çıkıp artık bir laptop olma yoluna girdiği kısım. Bilmeyenler için anlatayım Samsung dex bazı Samsung cihazlarda olan ve cihazı bir bilgisayarmış gibi kulanmayı sağlayan bir uygulama diyebiliriz. Samsung dex ve klavye mouse ikilisi sayesinde Tab S7 gerçek potansiyeline ulaşıyor, Cep Herkül'üne dönüştüğünü söyleyebilirim. Bu olayın daha alternatifi hiçbir üreticide yok, Samsung için çok büyük avantaj.

Ses
Samsung'un bu tablete yaptığı diğer harika bir şeyde eşsiz bir ses performansıdır. Bu tablete tam 4 adet AKG tarafından yapılmış hoparlör var ve son sese aldığınızda korkunç seviyede yüksek bir ses çıkıyor ses bombalarıyla yarışır seviyede, üstüne Dobly Atmos desteği yazılımsal olarak geliyor. Bu ortaklık gerçekten harika bir ses yaratıyor diyebilirim.

Kamera
Tabletlerde kamera çok önemli değilidir, bu tablette de üzerine çok uğraşılmamış ama idare eder.

Böylece bahsetmem gereken çok da bir şey kalmıyor, genel anlamda Tab S7 paranın alabileceği en iyi tablet bence şu an yaklaşık 5.000 TL'lik fiyatını fazlasıyla karşılıyor. Alırsanız pişman olmazsınız ve bu tablet Apple'dan başka tablet alınmaz kanısı yıkabilecek bir tablet. Umarım bu inceleme size faydalı olmuştur.

Yeni konular

Geri
Yukarı